Oud-burgemeester van Utrecht Lien Vos-van Gortel (91) overleden
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse oud-burgemeester Lien Vos-van Gortel is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de gemeente Utrecht, die haar "een bestuurlijke pionier" noemt. Vos-van Gortel was de eerste vrouwelijke burgemeester van de stad. Ze vervulde het burgemeestersambt tussen 1981 en 1992.
De VVD'er was daarvoor al de eerste vrouwelijke wethouder van Den Haag. Haar portefeuille betrof financiƫn, organisatie en automatisering. In 1992 werd Vos-van Gortel lid van de Raad van State. Dat bleef ze tot eind 2001.
Volgens de gemeente Utrecht stond Vos-van Gortel als burgemeester aan de wieg van de wijk Leidsche Rijn. "Politiek was ze een liberaal in hart en nieren. Ze had altijd aandacht voor iedereen en ieders belang en werd gewaardeerd om haar informele aanpak. Bestuurlijk gaf ze wethouders en raadsleden graag de ruimte", aldus de gemeente.
Dijksma over overleden burgemeester
Volgens huidig burgemeester Sharon Dijksma was haar voorganger "een bijzonder kwiek en humoristisch mens". Ook noemde ze haar na een ontmoeting afgelopen december een inspirerende bestuurder. "We hadden de nodige overeenkomsten. Net als ik werd ze op haar 49e burgemeester van Utrecht en is ze moeder van drie kinderen", aldus Dijksma destijds.
In Utrecht kunnen mensen de komende dagen een condoleanceregister ondertekenen, onder meer in het Stadhuis.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
4 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden