Oud-burgemeester van Utrecht Lien Vos-van Gortel (91) overleden
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse oud-burgemeester Lien Vos-van Gortel is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de gemeente Utrecht, die haar "een bestuurlijke pionier" noemt. Vos-van Gortel was de eerste vrouwelijke burgemeester van de stad. Ze vervulde het burgemeestersambt tussen 1981 en 1992.
De VVD'er was daarvoor al de eerste vrouwelijke wethouder van Den Haag. Haar portefeuille betrof financiƫn, organisatie en automatisering. In 1992 werd Vos-van Gortel lid van de Raad van State. Dat bleef ze tot eind 2001.
Volgens de gemeente Utrecht stond Vos-van Gortel als burgemeester aan de wieg van de wijk Leidsche Rijn. "Politiek was ze een liberaal in hart en nieren. Ze had altijd aandacht voor iedereen en ieders belang en werd gewaardeerd om haar informele aanpak. Bestuurlijk gaf ze wethouders en raadsleden graag de ruimte", aldus de gemeente.
Dijksma over overleden burgemeester
Volgens huidig burgemeester Sharon Dijksma was haar voorganger "een bijzonder kwiek en humoristisch mens". Ook noemde ze haar na een ontmoeting afgelopen december een inspirerende bestuurder. "We hadden de nodige overeenkomsten. Net als ik werd ze op haar 49e burgemeester van Utrecht en is ze moeder van drie kinderen", aldus Dijksma destijds.
In Utrecht kunnen mensen de komende dagen een condoleanceregister ondertekenen, onder meer in het Stadhuis.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
30 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden