Oud-burgemeester Jan Mans overleden
MEERSSEN (ANP) - In zijn woonplaats Meerssen (Limburg) is vrijdag Jan Mans overleden. Mans werd onder meer bekend als burgemeester van Enschede tijdens de grote vuurwerkramp in de stad. De gemeente Meerssen maakte zijn overlijden vrijdag bekend.
Bij de vuurwerkramp in Enschede op 13 mei 2000 kwamen 23 mensen om het leven raakten vele tientallen inwoners hun huis kwijt. Daardoor veranderde het denken van Mans over veiligheid en crisisbeheersing. Zo was hij in 2007 de oprichter van het Bestuurlijk Netwerk Crisisbeheersing.
PvdA-er Mans was burgemeester in Meerssen, Kerkrade en Enschede, en later waarnemer in Venlo, Zaanstad, Maastricht, Moerdijk en Gouda. Verder was hij een tijd voorzitter van de Limburgse Kamers van Koophandel.
In Maastricht was hij in 2010 waarnemer na het gedwongen vertrek van Gerd Leers als burgemeester. Een jaar later was hij waarnemer in Moerdijk na de brand op het terrein van Chemie-Pack. De zittende burgemeester Wim Denie ging er met vervroegd pensioen. In 2013 bluste hij als informateur de brand in politiek Meerssen, nadat daar het voltallige college van burgemeester en wethouders was gevallen.
Eurocommissaris Frans Timmermans herdenkt Mans vrijdag op Twitter. "Jan Mans, groot hart en helder verstand. Een groot bestuurder tussen de mensen. Een groot mens tussen de bestuurders. Maar vooral een schat van een man. Rust zacht, mijn vriend", aldus Timmermans.
Mans is 80 jaar geworden.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort heeft een noodverordening uitgevaardigd voor de komende dagen. Reden is de verwachting dat veel mensen de komende dagen de badplaats bezoeken vanwege het zomerweer en door een aantal evenementen.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ruim 15.000 mensen hebben zaterdag in Houston meegelopen in een optocht van supporters achter de Oranjebus aan naar het Houston Stadium, waar het Nederlands elftal op het WK om 19.00 uur tegen Zweden begint. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB, op basis van cijfers van de lokale autoriteiten.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Zes mensen die vrijdagavond aankwamen in Ter Apel, onder wie twee kinderen, zijn volgens MiGreat door officiƫle instanties "aan hun lot overgelaten" tijdens het noodweer. "Gisteravond, tijdens onweersbuien die zo hevig waren dat ze de vaste overkappingen bijna wegbliezen, mensen buiten laten staan is onvoorstelbaar wreed. En gevaarlijk", aldus de hulporganisatie in een bericht op Instagram.
7 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Inwoners van Hoogeveen en omstreken krijgen zaterdag minder water uit de kraan. Door de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, is een transportleiding beschadigd geraakt. Drinkwaterbedrijf WMD zegt dat het daardoor de helft van de gebruikelijke hoeveelheid grondwater krijgt.
10 uur geledenCOEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
22 uur geleden