Oud-bondscoach Van Marwijk in raad van commissarissen van MVV
MAASTRICHT (ANP) - Bert van Marwijk is aangesteld als commissaris bij voetbalclub MVV. De Maastrichtse club uit de Keuken Kampioen Divisie heeft de voormalige bondscoach bereid gevonden in de raad van commissarissen (rvc) de voetbaltechnische zaken over te nemen van Ernie Brandts.
Van Marwijk speelde in het verleden acht jaar voor MVV en was er jeugdtrainer. Hij was sinds 2022 in een coachende rol actief binnen de club. Van Marwijk werkte tot 2022 als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten en kondigde daarna zijn pensioen aan.
Naast Van Marwijk werden nog twee commissarissen benoemd. De rvc is hiermee weer op volle sterkte en beschikt daarnaast over de juiste expertise om MVV te begeleiden in de complexe transitie waar de club zich momenteel bevindt, zo meldt de club. MVV raakte in maart in acute financiële problemen toen een van de Amerikaanse aandeelhouders afhaakte.
Onno Hoes: "Allereerst wil ik graag Ernie Brandts bedanken voor zijn inspanningen de afgelopen jaren", laat Hoes, de interim-voorzitter van de rvc weten. "Ernie is als vaste steunpilaar voor de voetbaltechnische zaken van grote waarde geweest voor de rvc van MVV."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
5 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
7 uur geleden