Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bondscoach Haak gaat werken aan continuïteit baanwielrennen

Oud-bondscoach Haak gaat werken aan continuïteit baanwielrennen

ARNHEM (ANP) - Voormalig baanrenner en ex-bondscoach Hugo Haak gaat voor wielerbond KNWU werken aan de toekomst van het baanwielrennen. Haak, die als bondscoach onder meer op de Olympische Spelen van Tokio successen beleefde, moet zorgen dat de huidige resultaten ook navolging krijgen. Dat doet hij naast zijn werkzaamheden als assistent-sprintcoach, waarbij hij sinds afgelopen zomer met name sprintwereldkampioen Harrie Lavreysen begeleidt.

Haak gaat "met de coaches van de KNWU en de wielerbanen in Nederland verder vorm geven aan de talentherkenning binnen het baanwielrennen en de doorstroming van nieuw pistetalent voor zowel duur als sprint." Ook zal hij ondersteuning bieden om de baansport in de breedte te stimuleren.

"We hebben de afgelopen jaren de sportwereld kunnen tonen dat we als land in staat zijn te bouwen aan een sterke lichting", zegt Haak in een persbericht. "Om in de toekomst verder te kunnen bouwen op dit niveau moeten we vanuit een brede onderlaag jonge wielrenners de aansluiting kunnen laten maken met eerst de talent- en hopelijk later ook de topsportgroepen." Om succesvol te blijven als baanwielernatie acht Haak het noodzakelijk dat bond en wielerbanen nog beter hun sport verkopen aan geïnteresseerde jeugd.

Volgens de KNWU is Haak de ideale man om dat in gang te zetten. "Hugo heeft zelf de weg bewandeld van toevallig een keer op de baan trainen naar topsprinter. Natuurlijk kennen we Hugo als coach van het jaar en de successen met onze baantoppers, maar hij kent bovendien de sport van binnenuit", aldus technisch directeur Wilbert Broekhuizen.

Meer uit Sport

Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

7 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

8 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

9 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

9 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

10 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

13 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

13 uur geleden