Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bondscoach Haak gaat werken aan continuïteit baanwielrennen

Oud-bondscoach Haak gaat werken aan continuïteit baanwielrennen

ARNHEM (ANP) - Voormalig baanrenner en ex-bondscoach Hugo Haak gaat voor wielerbond KNWU werken aan de toekomst van het baanwielrennen. Haak, die als bondscoach onder meer op de Olympische Spelen van Tokio successen beleefde, moet zorgen dat de huidige resultaten ook navolging krijgen. Dat doet hij naast zijn werkzaamheden als assistent-sprintcoach, waarbij hij sinds afgelopen zomer met name sprintwereldkampioen Harrie Lavreysen begeleidt.

Haak gaat "met de coaches van de KNWU en de wielerbanen in Nederland verder vorm geven aan de talentherkenning binnen het baanwielrennen en de doorstroming van nieuw pistetalent voor zowel duur als sprint." Ook zal hij ondersteuning bieden om de baansport in de breedte te stimuleren.

"We hebben de afgelopen jaren de sportwereld kunnen tonen dat we als land in staat zijn te bouwen aan een sterke lichting", zegt Haak in een persbericht. "Om in de toekomst verder te kunnen bouwen op dit niveau moeten we vanuit een brede onderlaag jonge wielrenners de aansluiting kunnen laten maken met eerst de talent- en hopelijk later ook de topsportgroepen." Om succesvol te blijven als baanwielernatie acht Haak het noodzakelijk dat bond en wielerbanen nog beter hun sport verkopen aan geïnteresseerde jeugd.

Volgens de KNWU is Haak de ideale man om dat in gang te zetten. "Hugo heeft zelf de weg bewandeld van toevallig een keer op de baan trainen naar topsprinter. Natuurlijk kennen we Hugo als coach van het jaar en de successen met onze baantoppers, maar hij kent bovendien de sport van binnenuit", aldus technisch directeur Wilbert Broekhuizen.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

54 minuten geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

55 minuten geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

2 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

2 uur geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

2 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

4 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

5 uur geleden