Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bondscoach Haak gaat werken aan continuïteit baanwielrennen

Oud-bondscoach Haak gaat werken aan continuïteit baanwielrennen

ARNHEM (ANP) - Voormalig baanrenner en ex-bondscoach Hugo Haak gaat voor wielerbond KNWU werken aan de toekomst van het baanwielrennen. Haak, die als bondscoach onder meer op de Olympische Spelen van Tokio successen beleefde, moet zorgen dat de huidige resultaten ook navolging krijgen. Dat doet hij naast zijn werkzaamheden als assistent-sprintcoach, waarbij hij sinds afgelopen zomer met name sprintwereldkampioen Harrie Lavreysen begeleidt.

Haak gaat "met de coaches van de KNWU en de wielerbanen in Nederland verder vorm geven aan de talentherkenning binnen het baanwielrennen en de doorstroming van nieuw pistetalent voor zowel duur als sprint." Ook zal hij ondersteuning bieden om de baansport in de breedte te stimuleren.

"We hebben de afgelopen jaren de sportwereld kunnen tonen dat we als land in staat zijn te bouwen aan een sterke lichting", zegt Haak in een persbericht. "Om in de toekomst verder te kunnen bouwen op dit niveau moeten we vanuit een brede onderlaag jonge wielrenners de aansluiting kunnen laten maken met eerst de talent- en hopelijk later ook de topsportgroepen." Om succesvol te blijven als baanwielernatie acht Haak het noodzakelijk dat bond en wielerbanen nog beter hun sport verkopen aan geïnteresseerde jeugd.

Volgens de KNWU is Haak de ideale man om dat in gang te zetten. "Hugo heeft zelf de weg bewandeld van toevallig een keer op de baan trainen naar topsprinter. Natuurlijk kennen we Hugo als coach van het jaar en de successen met onze baantoppers, maar hij kent bovendien de sport van binnenuit", aldus technisch directeur Wilbert Broekhuizen.

Meer uit Sport

Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

2 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

2 uur geleden
De Jong strandt in eerste ronde tennistoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Atlete Koster neemt revanche met zilver op 10.000 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.

3 uur geleden
Steenbergen bezorgt gemengde estafette opnieuw zilver

SAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.

3 uur geleden