Oud-bondscoach De Boer: zonder rode kaart hadden we gewonnen
HILVERSUM (ANP) - Zonder de rode kaart voor Matthijs de Ligt in de achtste finale van het Europees kampioenschap tegen Tsjechië had het Nederlands elftal de betreffende wedstrijd gewonnen. Dat zei de na het duel ontslagen oud-bondscoach Frank de Boer bij Ziggo Sport. "Ik ben ervan overtuigd dat we de volgende ronde hadden gehaald als het bij elf tegen elf was gebleven."
"Het was zeker niet onze beste wedstrijd", aldus De Boer bij Ziggo Sport over de ontmoeting in Boedapest (0-2). "Toch kregen wij in de tweede helft de controle. We kregen ook twee goede kansen op de openingstreffer. We hadden op voorsprong moeten komen. Helaas lukte dat niet. Dan staan we ineens met een man minder. Toen ging het verkeerd."
Of De Boer zonder de betreffende rode kaart nog bondscoach was geweest wilde hij niet zeggen. "Onze volgende tegenstander was niet een van de toplanden geweest. Dus er zouden kansen zijn geweest. Je weet niet hoe het dan was gelopen."
Geen afscheid
Louis van Gaal volgde De Boer na het EK op. Oranje leidt momenteel in de kwalificatiegroep voor de wereldtitelstrijd, die volgend jaar in Qatar wordt gespeeld.
De Boer verwacht niet dat het vertrek bij Oranje zijn afscheid als trainer betekent. "Ik wacht rustig af. Op dit moment heb ik het naar mijn zin met de dingen die ik doe. Maar komt er iets langs wat me aanspreekt dan ga ik daar zeker over nadenken. Daarbij zijn meerdere opties. Het leukste is natuurlijk gewoon op het veld werken met de spelers. Ik vind het ook leuk om met jonge talenten te werken. Maar ongetwijfeld komt er wel weer iets voorbij."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
21 uur geleden