Oud-bondscoach Algerijns elftal Madjer veroordeeld wegens fraude
ALGIERS (ANP/BELGA) - Rabah Madjer, voormalig bondscoach van het Algerijnse voetbalelftal, is donderdag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden vanwege boekhoudkundige fraude. Dat melden lokale media. Madjer was eigenaar van twee kranten, 'Al Balagh' en 'Al Balagh Erriadhi', en zou door zijn gegaan met het innen van reclamecheques toen die werden opgeheven.
Voor aanklachten omtrent valsheid in geschrifte en het afleggen van valse verklaringen kreeg Madjer geen straf. Net als mede-beschuldigde Brahim M. heeft hij tien dagen om beroep aan te tekenen. Beiden moeten een boete van 500.000 dinar (3200 euro) betalen aan het Nationale Agentschap van Uitgave en Reclame (ANEP).
Madjer, voormalig sterspeler van FC Porto, scoorde in de finale van de Europa Cup I in 1987 met een hakbal tegen Bayern München. FC Porto won de finale met 2-1. Na zijn spelerscarrière was Madjer verschillende keren bondscoach van Algerije.
Vorige week had de openbare aanklager in Algiers een gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen de voormalige bondscoach.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
17 uur geleden