Oud-bokser Klitsjko wil nog groter isolement Russische sport
KIEV (ANP) - De Oekraïense oud-wereldkampioen boksen Vladimir Klitsjko wil dat Rusland nog meer geïsoleerd wordt van de internationale sportwereld. "Ik heb persoonlijk niets tegen de sporters, maar wel tegen de agressie van de Russische president Poetin en zijn oorlogsmachine", aldus Klitsjko, die meervoudig wereldkampioen in het zwaargewicht was, in een interview met de Britse krant Mirror.
Klitsjko en zijn broer Vitali, die de burgemeester is van Kiev, zijn in hun stad gebleven om Oekraïne te verdedigen.
Tal van internationale sportbonden weren de Russen al van hun wedstrijden en toernooien vanwege de inval in Oekraïne, maar er zijn ook bonden die Russen laten meedoen onder neutrale vlag. Klitsjko ziet het liefst helemaal geen Russische sporters meer in internationale wedstrijden. "Dat is geen daad van agressie. Russische sporters zullen hun regering vragen waarom niemand meer tegen hen wil sporten", aldus Klitsjko. "Sancties in de sport zijn heel belangrijk. We moeten deze oorlog stoppen, in naam van de vrede."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
19 uur geleden