Oud-bokser Klitsjko: IOC besmeurt olympische geest
KYIV (ANP) - Voormalig wereldkampioen boksen Volodymyr Klitsjko heeft zware kritiek op de oproep van het Internationaal Olympisch Comité om individuele sporters uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag weer toe te laten bij internationale wedstrijden. "Deze beslissing besmet de olympische geest en het is onzinnig, net als deze oorlog", schreef de 47-jarige Oekraïner op Twitter, waarbij hij een foto van zichzelf plaatste met de olympische gouden medaille van Atlanta 1996 om zijn nek.
Voorzitter Thomas Bach van het IOC riep dinsdag de internationale sportbonden op om individuele sporters uit de twee landen weer overal toe te laten, ook al duurt de oorlog tussen Rusland en Oekraïne voort. Voorwaarde is dat dit gebeurt onder neutrale vlag en zonder andere uitingen van Rusland en Belarus. Atleten die de oorlog openlijk steunen, zijn niet welkom. Dat geldt ook voor sporters die in dienst zijn bij het leger of bij veiligheidsdiensten. Het IOC nam nog geen besluit over de mogelijke deelname van Russen en Belarussen aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
"Thomas Bach dient de kleuren en belangen van Rusland", meent Klitsjko, oud-kampioen bij de zwaargewichten. Hij noemt de aanbeveling om de uitgesloten atleten opnieuw toe te laten onder voorwaarden zoals een neutrale vlag een "valse vlag".
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Cincinnati. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Poolse titelverdedigster Iga Świątek met 7-5 4-6 6-4.
2 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft in de Ultimate Fighting Championship (UFC) een succesvol debuut gemaakt in de lichtzwaargewichtklasse. De 35-jarige Nederlander was in Sacramento veel te sterk voor Roman Dolidze uit Georgië.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
15 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.
17 uur geleden