Oud-bestuurder KPMG ook in hoger beroep vrijgesproken van fraude
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig KPMG-bestuurder Jaap van Everdingen is in hoger beroep vrijgesproken in een belastingfraudezaak. Volgens het Openbaar Minister zou bij de bouw van het grote KPMG-kantoor in Amstelveen sprake zijn geweest van fraude, witwassen en valsheid in geschrifte. Het gerechtshof Amsterdam sprak projectontwikkelaar Fred Meijer en een dochteronderneming van KPMG ook vrij.
In eerste aanleg werden Van Everdingen en andere verdachten ook al vrijgesproken. Het OM eiste in hoger beroep een celstraf van acht maanden tegen Van Everdingen en vijf maanden tegen Meijer. Tegen een dochteronderneming van KPMG, die de bouw regelde, was een boete geëist van 100.000 euro.
Van Everdingen en anderen zouden de kosten voor de inrichting van het nieuwe kantoor hebben aangemerkt als kostenpost, terwijl het volgens het OM om verkapte winstuitkeringen zou zijn gegaan. Ook zouden betalingen opzettelijk onjuist als kosten in de aangiften van KPMG zijn opgenomen om fiscaal voordeel te krijgen. Om dit te verhullen zouden valse facturen zijn opgesteld. Het gebouw werd in 2010 opgeleverd.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
4 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
6 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
21 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
23 uur geleden