Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bankier wordt nieuwe premier van Canada

Oud-bankier wordt nieuwe premier van Canada

OTTAWA (ANP) - De Canadese Liberale Partij heeft oud-bankier Mark Carney als nieuwe leider van de partij gekozen. De voormalige centrale bankier die grote bekendheid heeft in de financiële wereld, volgt hiermee Justin Trudeau als premier van Canada op.

De 59-jarige Carney kreeg 86 procent van de uitgebrachte stemmen. Hij versloeg daarmee voormalig minister van Financiën Chrystia Freeland. Bij de verkiezing brachten iets minder dan 152.000 partijleden hun stem uit. Carney is voormalig gouverneur van de Bank of England en de Bank of Canada.

Carney, een politieke nieuweling, betoogde dat hij de beste kandidaat was om de partij nieuw leven in te blazen en toezicht te houden op de onderhandelingen met de Amerikaanse president Donald Trump. Die dreigt met extra importheffingen die de exportafhankelijke economie van Canada zouden kunnen verlammen.

Het is voor het eerst dat een buitenstaander zonder echte politieke achtergrond premier van Canada wordt.

Trudeau maakte in januari bekend dat hij zou aftreden na meer dan negen jaar aan de macht te zijn geweest. Zijn populariteit was enorm gedaald, waardoor de regerende Liberale Partij snel een verkiezing moest houden om hem te vervangen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: Russische aanval met recordaantal van 539 drones

KYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.

46 minuten geleden
Migrant Abrego gemarteld in beruchte gevangenis El Salvador

MARYLAND (ANP/AFP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.

1 uur geleden
Trump trapt viering 250 jaar onafhankelijkheid af in Iowa

DES MOINES (ANP) - Tijdens een toespraak in de Amerikaanse staat Iowa vierde president Donald Trump donderdag dat zijn grote uitgavenwet is aangenomen. Trump trapte in Des Moines het feestjaar voor 250 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid af. Hij noemde de wet een "fenomenale overwinning" voor de VS.

3 uur geleden
Migrant Abrego gemarteld in beruchte gevangenis El Salvador

MARYLAND (ANP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.

3 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

Kyiv (ANP/BLOOMBERG) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.

4 uur geleden
3500 jaar oude stad ontdekt in Peru

BARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.

4 uur geleden
Hof: VS mogen migranten in Djibouti naar Zuid-Soedan uitzetten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van president Donald Trump groen licht gegeven om een groep migranten die wordt vastgehouden op een Amerikaanse militaire basis in Djibouti naar Zuid-Soedan te deporteren.

4 uur geleden