Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bankier verliest hoger beroep in Libor-schandaal

Oud-bankier verliest hoger beroep in Libor-schandaal

LONDEN (ANP/RTR) - Voormalig topbankier Tom Hayes is er niet in geslaagd zijn veroordeling voor het manipuleren van rentetarieven ongedaan te maken. Als handelaar voor de banken UBS en Citi maakte hij volgens aanklagers verboden afspraken om het rentetarief Libor in hun voordeel te manipuleren. Hoewel hij zijn straf heeft uitgezeten, probeerde Hayes in hoger beroep zijn onschuld te bewijzen. Een Londens hof van beroep ging niet mee in het betoog van Hayes.

Libor staat voor een rentetarief dat banken bij elkaar in rekening brachten als ze elkaar geld uitleenden. Hayes zou door prijsafspraken dat tarief kunstmatig hoog hebben gehouden, maar volgens de ex-bankier zelf viel alles binnen de toegestane grenzen. De rechter was het daar niet mee eens, omdat banken elkaar voor de laagst mogelijke vergoeding geld hadden moeten uitlenen.

Hayes werd in 2015 veroordeeld tot veertien jaar cel. Later werd dat verlaagd naar elf jaar. Hij kwam vrij nadat hij de helft van die straf had uitgezeten.

Palombo

Ook een andere voor de rentefraude veroordeelde ex-bankier, Carlo Palombo, lukte het niet om zijn naam te zuiveren. Hij was als handelaar werkzaam voor Barclays en werd in 2019 veroordeeld voor het manipuleren van het Euribor-tarief, een tegenhanger van Libor.

Hayes en Palombo hebben veertien dagen om bij de hoogste Britse rechtbank in beroep te gaan.

Rabobank

Het renteschandaal trof ook de Rabobank. Medewerkers van die Nederlandse bank werden veroordeeld voor hun aandeel in de fraude. Rabobank zelf trof in 2013 een schikking van 774 miljoen euro voor de Libor- en Euribor-fraude met toezichthouders in Nederland, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.

De Libor-rente gold als maatstaf voor rentes op andere leningen en was op die manier belangrijk voor biljoenen euro's aan transacties. In de zomer van vorig jaar werd die voor het laatst vastgesteld.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

8 minuten geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

42 minuten geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

2 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

2 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld. De bedrijven moeten wat de juryleden betreft een schadevergoeding van 3 miljoen dollar betalen.

3 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

3 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

4 uur geleden