Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bankier verliest hoger beroep in Libor-schandaal

Oud-bankier verliest hoger beroep in Libor-schandaal

LONDEN (ANP/RTR) - Voormalig topbankier Tom Hayes is er niet in geslaagd zijn veroordeling voor het manipuleren van rentetarieven ongedaan te maken. Als handelaar voor de banken UBS en Citi maakte hij volgens aanklagers verboden afspraken om het rentetarief Libor in hun voordeel te manipuleren. Hoewel hij zijn straf heeft uitgezeten, probeerde Hayes in hoger beroep zijn onschuld te bewijzen. Een Londens hof van beroep ging niet mee in het betoog van Hayes.

Libor staat voor een rentetarief dat banken bij elkaar in rekening brachten als ze elkaar geld uitleenden. Hayes zou door prijsafspraken dat tarief kunstmatig hoog hebben gehouden, maar volgens de ex-bankier zelf viel alles binnen de toegestane grenzen. De rechter was het daar niet mee eens, omdat banken elkaar voor de laagst mogelijke vergoeding geld hadden moeten uitlenen.

Hayes werd in 2015 veroordeeld tot veertien jaar cel. Later werd dat verlaagd naar elf jaar. Hij kwam vrij nadat hij de helft van die straf had uitgezeten.

Palombo

Ook een andere voor de rentefraude veroordeelde ex-bankier, Carlo Palombo, lukte het niet om zijn naam te zuiveren. Hij was als handelaar werkzaam voor Barclays en werd in 2019 veroordeeld voor het manipuleren van het Euribor-tarief, een tegenhanger van Libor.

Hayes en Palombo hebben veertien dagen om bij de hoogste Britse rechtbank in beroep te gaan.

Rabobank

Het renteschandaal trof ook de Rabobank. Medewerkers van die Nederlandse bank werden veroordeeld voor hun aandeel in de fraude. Rabobank zelf trof in 2013 een schikking van 774 miljoen euro voor de Libor- en Euribor-fraude met toezichthouders in Nederland, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.

De Libor-rente gold als maatstaf voor rentes op andere leningen en was op die manier belangrijk voor biljoenen euro's aan transacties. In de zomer van vorig jaar werd die voor het laatst vastgesteld.

Meer uit Financieel

Nikkei: Apple schroeft productie nieuwste iPhone 18 Pro terug

CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple heeft een aantal leveranciers opgedragen de productie van onderdelen voor de nieuwe iPhone 18 Pro en iPhone 18 Pro Max terug te schroeven. De sterk gestegen kosten voor geheugenchips en prijsverhogingen drukken op de vraag van consumenten, meldde het zakenmedium Nikkei Asia op basis van ingewijden.

3 minuten geleden
Aantal Duitse faillissementen op hoogste niveau in 13 jaar

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal faillissementen in Duitsland is gestegen naar het hoogste niveau in dertien jaar. In juli gingen 2373 bedrijven failliet, wat het hoogste maandelijkse aantal is sinds juli 2013. In de sectoren transport en opslag, horeca en de bouw gingen verhoudingsgewijs de meeste ondernemingen ten onder, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis.

28 minuten geleden
Extra controles bij banken om risico's rond staatsobligaties

PARIJS (ANP) - Europese bankentoezichthouders voeren extra controles uit om de risico's van portefeuilles aan staatsobligaties van banken. Dat heeft François-Louis Michaud, voorzitter van de Europese Bankautoriteit (EBA) gezegd.

30 minuten geleden
EU wijst tientallen projecten voor meer kritieke grondstoffen aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft tientallen nieuwe projecten geselecteerd die de Europese Unie moeten helpen onafhankelijker te worden van kritieke grondstoffen uit bijvoorbeeld China. De projecten draaien om de winning, verwerking en recycling van kritieke grondstoffen als lithium, nikkel, kobalt en magnesium. Die zijn belangrijk voor bijvoorbeeld de productie van batterijen, maar ook voor de Europese defensie en de ruimtevaart.

38 minuten geleden
EU-voorzitter Ierland hoopt op akkoord sterkere kapitaalmarkt

LUXEMBURG (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU hoopt vrijdag dat de ministers van economie en financiën akkoord gaan met een voorstel om de kapitaalmarktunie te versterken. Dat benadrukte de Ierse minister Simon Harris voorafgaand aan overleg in Luxemburg.

42 minuten geleden
Benzineprijs nog maar 0,2 cent verwijderd van record

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is nog maar 0,2 eurocent verwijderd van zijn recordniveau. Als de toenames van de laatste dagen doorzetten, zou benzine zaterdag duurder dan ooit kunnen zijn, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

1 uur geleden
Meta weert TikTok-reclame op zijn platforms in sommige landen

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft advertenties van ByteDance, het Chinese moederbedrijf van TikTok, verboden in de Verenigde Staten en enkele andere landen. Daarmee wordt de rivaliteit met het populaire socialemediaplatform voor filmpjes verder aangewakkerd.

1 uur geleden