Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-baas Disney neemt leiding weer over bij entertainmentconcern

Oud-baas Disney neemt leiding weer over bij entertainmentconcern

BURBANK (ANP) - Voormalig Disney-topman Bob Iger keert terug als baas van het Amerikaanse entertainmentconcern. Hij neemt de leiding weer over van Bob Chapek die hij zelf als zijn opvolger had geselecteerd. Iger, die ook een grote aandeelhouder van Disney is, blijft twee jaar. Daarin zal hij het bedrijf "klaarmaken voor een hernieuwde groei".

Iger was eerder van 2005 tot en met 2020 topman van Disney. Zijn opvolger Chapek kreeg de leiding enkele maanden voor het begin van de coronapandemie. Daarin had Disney vooral bij de pretparken en cruises flink te lijden van alle beperkingen. De streamingtak zat nog in een opstartfase en kon in het begin ook niet volledig profiteren van het gegeven dat mensen meer aan huis gekluisterd waren.

Later kreeg Chapek veel kritiek omdat Disney zich niet uitsprak tegen een antihomowet in de Amerikaanse staat Florida. Daar is het bedrijf dankzij enkele pretparken een grote werkgever. De zogenoemde 'Don't say gay'-wet verbiedt het leraren om over andere seksuele geaardheden dan heteroseksualiteit te praten tegen kinderen onder een bepaalde leeftijd. Uiteindelijk besloot Disney zich toch tegen die wet te keren en kwam toen in het vizier van de Republikeinse leiders van de staat.

Streaming

Chapek zette volop in op streaming met diensten als Disney+, Hulu en ESPN. Door de economische neergang en de gestegen rente letten klanten echter steeds meer op de kosten. Ook de concurrentie van andere streamingdiensten en andere entertainmentmogelijkheden zijn te merken nu de meeste coronabeperkingen zijn opgeheven.

De wisseling van de wacht bij Disney komt als een verrassing. Chapek kreeg in juni nog drie jaar contractverlenging. In het persbericht stond ook geen citaat van Chapek, wat erop duidt dat zijn aftreden niet vrijwillig was.

Ook voor aandeelhouders kwam de terugkeer van Iger naar verluidt als een verrassing. De activistische aandeelhouder Nelson Peltz, die eerder aandrong op een verkoop van de sporttak ESPN door Disney, is volgens zakenkrant The Wall Street Journal niet te spreken over de bestuurderswissel.

Meer uit Financieel

Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

9 minuten geleden
Voorzitter VNO-NCW pleit voor breed sociaal akkoord

ROTTERDAM (ANP) - Een groot sociaal akkoord staat bovenaan de lijst met wensen van voorzitter van VNO-NCW Coen van Oostrom. Dat zei hij na het Miljoenenontbijt in Rotterdam. Daarvoor kijkt de voorzitter van de ondernemersvereniging naar de vakbonden. Van Oostrom sprak opnieuw de hoop uit dat de bonden snel aan tafel komen om te praten over sociale zekerheid.

13 minuten geleden
Saudi-Arabië wil meer olie exporteren via Straat van Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert de directe verkoop op van ruwe olie die zich net buiten de Straat van Hormuz bevindt. De stap volgt op de sluiting van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding van het koninkrijk na een aanval met drones.

25 minuten geleden
Von der Leyen: Europa moet in de race om AI blijven

STRAATSBURG (ANP) - Europa moet zijn best blijven doen "om in de race te blijven" als het aankomt op AI en niet achterblijven bij de Verenigde Staten en China. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse speech, de State of the Union, in het Europees Parlement.

32 minuten geleden
Rechter wijst bezwaar tegen import Israëlische producten af

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft het Israël Producten Centrum (IPC) in het ongelijk gesteld in zijn poging het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden van tafel te krijgen. De Nederlandse importeur van Israëlische producten spande vorige maand een kort geding aan tegen de Staat om het verbod, dat op 22 september ingaat, tegen te houden.

40 minuten geleden
Von der Leyen wil Europese grondstoffenorganisatie tegen China

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wil een nieuwe Europese organisatie voor kritieke grondstoffen in de strijd tegen China. Dat zei ze in haar jaarlijkse toespraak, de State of the Union, waarin ze de politieke punten voor de EU uiteenzet. Wie in die Europese organisatie moet plaatsnemen, zei ze niet.

56 minuten geleden
Bezuiniging noopt ILT tot minder toezicht op taxi's en lawaai

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.

1 uur geleden