Oud-baas Bank of England wil premier van Canada worden
EDMONTON (ANP/BLOOMBERG) - Mark Carney, voormalig gouverneur van de Bank of England, wil graag premier van Canada worden. De gewezen centrale bankier, een grote bekendheid in de financiële wereld, stelt dat hij de ervaring heeft om een crisis te managen en om te gaan met de protectionistische koers van Donald Trump in buurland de Verenigde Staten.
Carney kwam donderdag met de aankondiging in een klein buurtcentrum in de wijk waar hij opgroeide in Edmonton, de hoofdstad van de olierijke provincie Alberta. De 59-jarige Carney zei dat hij grote ideeën zal voorstellen voor economische hervormingen. Ook uitte hij kritiek op de huidige regering van Justin Trudeau. Zo zou de overheid te veel uitgeven, te weinig investeren en de middenklasse te zwaar belasten.
Trudeau heeft na bijna tien jaar aan de macht zijn vertrek aangekondigd. Canada houdt in oktober parlementsverkiezingen en zijn Liberale Partij staat er in peilingen slecht voor. Er was de afgelopen jaren onvrede over kwesties die ook spelen in andere westerse landen, zoals de inflatie, huizenprijzen en migratie.
Carney wil komende tijd campagne voeren om Trudeau op te volgen als leider van de Liberale Partij en als premier van het land. "Ik ga me volledig richten op het weer op de rails krijgen van onze economie", zei Carney, die erop wees dat hij als gouverneur van de Bank of Canada tijdens de financiële crisis en als gouverneur van de Bank of England tijdens de Brexit eerder met lastige situaties te maken heeft gehad.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
9 uur geleden