Oud-baas Bank of England wil premier van Canada worden
EDMONTON (ANP/BLOOMBERG) - Mark Carney, voormalig gouverneur van de Bank of England, wil graag premier van Canada worden. De gewezen centrale bankier, een grote bekendheid in de financiële wereld, stelt dat hij de ervaring heeft om een crisis te managen en om te gaan met de protectionistische koers van Donald Trump in buurland de Verenigde Staten.
Carney kwam donderdag met de aankondiging in een klein buurtcentrum in de wijk waar hij opgroeide in Edmonton, de hoofdstad van de olierijke provincie Alberta. De 59-jarige Carney zei dat hij grote ideeën zal voorstellen voor economische hervormingen. Ook uitte hij kritiek op de huidige regering van Justin Trudeau. Zo zou de overheid te veel uitgeven, te weinig investeren en de middenklasse te zwaar belasten.
Trudeau heeft na bijna tien jaar aan de macht zijn vertrek aangekondigd. Canada houdt in oktober parlementsverkiezingen en zijn Liberale Partij staat er in peilingen slecht voor. Er was de afgelopen jaren onvrede over kwesties die ook spelen in andere westerse landen, zoals de inflatie, huizenprijzen en migratie.
Carney wil komende tijd campagne voeren om Trudeau op te volgen als leider van de Liberale Partij en als premier van het land. "Ik ga me volledig richten op het weer op de rails krijgen van onze economie", zei Carney, die erop wees dat hij als gouverneur van de Bank of Canada tijdens de financiële crisis en als gouverneur van de Bank of England tijdens de Brexit eerder met lastige situaties te maken heeft gehad.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
48 minuten geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
13 uur geleden