Oud-baas Bank of England wil premier van Canada worden
EDMONTON (ANP/BLOOMBERG) - Mark Carney, voormalig gouverneur van de Bank of England, wil graag premier van Canada worden. De gewezen centrale bankier, een grote bekendheid in de financiële wereld, stelt dat hij de ervaring heeft om een crisis te managen en om te gaan met de protectionistische koers van Donald Trump in buurland de Verenigde Staten.
Carney kwam donderdag met de aankondiging in een klein buurtcentrum in de wijk waar hij opgroeide in Edmonton, de hoofdstad van de olierijke provincie Alberta. De 59-jarige Carney zei dat hij grote ideeën zal voorstellen voor economische hervormingen. Ook uitte hij kritiek op de huidige regering van Justin Trudeau. Zo zou de overheid te veel uitgeven, te weinig investeren en de middenklasse te zwaar belasten.
Trudeau heeft na bijna tien jaar aan de macht zijn vertrek aangekondigd. Canada houdt in oktober parlementsverkiezingen en zijn Liberale Partij staat er in peilingen slecht voor. Er was de afgelopen jaren onvrede over kwesties die ook spelen in andere westerse landen, zoals de inflatie, huizenprijzen en migratie.
Carney wil komende tijd campagne voeren om Trudeau op te volgen als leider van de Liberale Partij en als premier van het land. "Ik ga me volledig richten op het weer op de rails krijgen van onze economie", zei Carney, die erop wees dat hij als gouverneur van de Bank of Canada tijdens de financiële crisis en als gouverneur van de Bank of England tijdens de Brexit eerder met lastige situaties te maken heeft gehad.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
10 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
11 uur geleden