Oud-atlete Els Vader op 61-jarige leeftijd overleden
VLISSINGEN (ANP) - Voormalige topatlete Els Vader is op 61-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. De Atletiekunie bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf. Vader blonk in de jaren 80 uit op de sprintnummers en concurreerde in die tijd vooral met Nelli Cooman. Ze deed drie keer mee aan de Olympische Spelen: in 1980, 1984 en 1988.
Vader had jarenlang de Nederlandse records op de 100, 200 en 400 meter in handen. Ze raakte onlangs haar laatste record kwijt, op de 200 meter indoor. Met 23,34 had Vader 33 jaar de nationale recordtijd in handen. Lieke Klaver dook daar ruim een week geleden in Wenen met 23,17 onder en scherpte de tijd zaterdag in Metz weer aan tot 23,10.
In 2011 verbeterde Dafne Schippers het Nederlands record op de 200 meter in de buitenlucht, dat met 22,81 gedurende 30 jaar op naam van Vader had gestaan. Schippers heeft nu 21,63 als beste tijd staan.
Vader veroverde talloze Nederlandse titels op de 60, 100 en 200 meter. Ze werd in 1981 gekozen tot atlete van het jaar. Op de EK indoor van 1985 in Griekenland pakte ze brons op de 200 meter. Cooman veroverde daar de Europese titel op de 60 meter.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
14 uur geleden