Oud-atlete Els Vader op 61-jarige leeftijd overleden
VLISSINGEN (ANP) - Voormalige topatlete Els Vader is op 61-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. De Atletiekunie bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf. Vader blonk in de jaren 80 uit op de sprintnummers en concurreerde in die tijd vooral met Nelli Cooman. Ze deed drie keer mee aan de Olympische Spelen: in 1980, 1984 en 1988.
Vader had jarenlang de Nederlandse records op de 100, 200 en 400 meter in handen. Ze raakte onlangs haar laatste record kwijt, op de 200 meter indoor. Met 23,34 had Vader 33 jaar de nationale recordtijd in handen. Lieke Klaver dook daar ruim een week geleden in Wenen met 23,17 onder en scherpte de tijd zaterdag in Metz weer aan tot 23,10.
In 2011 verbeterde Dafne Schippers het Nederlands record op de 200 meter in de buitenlucht, dat met 22,81 gedurende 30 jaar op naam van Vader had gestaan. Schippers heeft nu 21,63 als beste tijd staan.
Vader veroverde talloze Nederlandse titels op de 60, 100 en 200 meter. Ze werd in 1981 gekozen tot atlete van het jaar. Op de EK indoor van 1985 in Griekenland pakte ze brons op de 200 meter. Cooman veroverde daar de Europese titel op de 60 meter.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
11 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden