Oud-Ajacieden bederven debuut 'Big Sam' bij West Bromwich Albion
WEST BROMWICH (ANP) - Sam Allardyce heeft als nieuwe trainer van West Bromwich Albion gedebuteerd met een flinke nederlaag. De nummer 19 van de ranglijst verloor op eigen veld met 3-0 van Aston Villa.
Oud-Ajacied Anwar El Ghazi maakte in de 5e minuut het openingsdoelpunt. Bertrand Traoré, eveneens oud-speler van Ajax, besliste het duel in de 84e minuut. El Ghazi benutte daarna ook nog een strafschop. De thuisclub moest vanaf de 36e minuut met tien man verder na de rode kaart voor aanvoerder Jake Livermore.
Allardyce, in de Britse media ook wel 'Big Sam' genoemd, werd afgelopen woensdag aangesteld als opvolger van de ontslagen Kroaat Slaven Bilic. De 66-jarige Brit heeft een contract voor anderhalf seizoen getekend. Zijn belangrijkste opdracht is West Bromwich in de Premier League te houden.
Allardyce fungeerde in 2016 korte tijd als bondscoach van Engeland. Hij vertrok al snel, na in opspraak te zijn geraakt wegens mogelijke betrokkenheid bij dubieuze transfertransacties.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
19 uur geleden