Oud-Ajacieden bederven debuut 'Big Sam' bij West Bromwich Albion
WEST BROMWICH (ANP) - Sam Allardyce heeft als nieuwe trainer van West Bromwich Albion gedebuteerd met een flinke nederlaag. De nummer 19 van de ranglijst verloor op eigen veld met 3-0 van Aston Villa.
Oud-Ajacied Anwar El Ghazi maakte in de 5e minuut het openingsdoelpunt. Bertrand Traoré, eveneens oud-speler van Ajax, besliste het duel in de 84e minuut. El Ghazi benutte daarna ook nog een strafschop. De thuisclub moest vanaf de 36e minuut met tien man verder na de rode kaart voor aanvoerder Jake Livermore.
Allardyce, in de Britse media ook wel 'Big Sam' genoemd, werd afgelopen woensdag aangesteld als opvolger van de ontslagen Kroaat Slaven Bilic. De 66-jarige Brit heeft een contract voor anderhalf seizoen getekend. Zijn belangrijkste opdracht is West Bromwich in de Premier League te houden.
Allardyce fungeerde in 2016 korte tijd als bondscoach van Engeland. Hij vertrok al snel, na in opspraak te zijn geraakt wegens mogelijke betrokkenheid bij dubieuze transfertransacties.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
4 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt zo goed als zeker volgend seizoen in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder, maar beschikt wel over een beter doelsaldo (-19) dan PEC (-24).
6 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
17 uur geleden