Oud-Ajacied Reuser assistent nieuwe Oranje-bondscoach Veurink
ZEIST (ANP) - Martijn Reuser gaat bij de KNVB aan de slag als assistent van Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de vrouwen. Dat meldt de voetbalbond in een persbericht.
De 50-jarige Reuser speelde zelf één interland voor Oranje. Met Ajax won hij in 1995 de Champions League en in die periode ook vier keer de landstitel. Als trainer werkte Reuser in de jeugdopleiding van Ajax en ook bij de KNVB had hij jeugdelftallen onder zijn hoede. Bij het WK van 2022 in Qatar maakte hij deel uit van de scoutingsstaf van het Nederlands elftal.
Vorige maand werd al bekend dat Roos Kwakkenbos assistent van Veurink wordt. De drievoudig international werkte als bondscoach van Oranje onder 19 (vrouwen). De KNVB was op zoek naar nieuwe assistenten omdat Arvid Smit en Janneke Bijl zich na de zomer aansluiten bij de Engelse bond, waar ze bondscoach Sarina Wiegman gaan assisteren.
'Complementaire groep'
De technische staf van Veurink, die juist vertrekt als assistent van Wiegman en Andries Jonker opvolgt, bestaat verder uit keeperstrainster Eline Sol en prestatiecoach Iwan Redan.
"Ik ben trots op de technische staf die we hebben samengesteld. We hebben bewust gekeken naar de kwaliteiten en competenties van ieder individu om elkaar optimaal aan te vullen. Het is een diverse en complementaire groep en ik kijk ernaar uit om met hen samen te werken", aldus de 38-jarige Veurink, die als assistent van Wiegman drie Europese titels won (één met Nederland en twee met Engeland), via de KNVB.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden. De persbureaus Reuters en AFP maken melding van die brief.
4 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
9 uur geleden