Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Ajacied Hulshoff op 73-jarige leeftijd overleden

Oud-Ajacied Hulshoff op 73-jarige leeftijd overleden

AMSTERDAM (ANP) - Oud-Ajacied Barry Hulshoff is zondag op 73-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. De verdediger speelde 385 wedstrijden voor de Amsterdammers en won met de club in 1971, 1972 en 1973 de Europa Cup 1 en in 1972 de wereldbeker. Hulshoff kwam ook veertien keer uit voor het Nederlands elftal. Daarin scoorde hij liefst zes keer.

Hulshoff debuteerde in januari 1966 onder leiding van trainer Rinus Michels in het eerste elftal van Ajax. Dat was in een duel met Feyenoord (1-1). "Het was zeker een fijn debuut. Al stond ik een week later gewoon weer in het tweede. Maar dat was niet erg; het hoorde bij het leerproces", keek Hulshoff vijf jaar geleden op de website van Ajax terug op zijn eerste optreden.

In 1969 speelde Hulshoff zijn eerste Europa Cup 1-finale met Ajax. AC Milan was toen met 4-1 te sterk. In 1971 won Ajax in de eindstrijd van Panathinaikos (2-0), in 1972 van Internazionale (2-0) en in 1973 van Juventus (1-0). Hulshoff behaalde met Ajax, naast de internationale prijzen, ook zes keer de titel in eigen land. Zijn debuut in het Nederlands elftal was in oktober 1971 tegen Oost-Duitsland.

In mei 1977 speelde Hulshoff zijn laatste duel voor Ajax. De geboren Deventenaar kwam daarna nog twee seizoenen uit voor MVV.

Adviesrol

In 1988 keerde de voormalige verdediger als trainer nog even kort terug bij Ajax. Samen met Spitz Kohn en Bob Haarms verving hij de na een conflict opgestapte Johan Cruijff. Daarna was Hulshoff in België hoofdcoach van achtereenvolgens Lierse SK, Westerlo, Germinal Beerschot, Sint-Truiden, Aalst en KV Mechelen.

De laatste jaren begeleidde en adviseerde Hulshoff de nu bij Juventus voetballende Matthijs de Ligt.

Rouwbanden

Alle teams van Ajax spelen deze week met rouwbanden om. Maandag is er, voorafgaand aan het duel tussen Jong Ajax en NAC Breda, een minuut stilte op sportpark De Toekomst. Ook het eerste elftal van de Amsterdammers zal stil gaan staan bij het overlijden van Hulshoff. Hoe precies wordt later duidelijk.

De crematie is in besloten kring.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

7 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

8 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

8 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

8 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

9 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

10 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

10 uur geleden