Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Ajacied Hulshoff op 73-jarige leeftijd overleden

Oud-Ajacied Hulshoff op 73-jarige leeftijd overleden

AMSTERDAM (ANP) - Oud-Ajacied Barry Hulshoff is zondag op 73-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. De verdediger speelde 385 wedstrijden voor de Amsterdammers en won met de club in 1971, 1972 en 1973 de Europa Cup 1 en in 1972 de wereldbeker. Hulshoff kwam ook veertien keer uit voor het Nederlands elftal. Daarin scoorde hij liefst zes keer.

Hulshoff debuteerde in januari 1966 onder leiding van trainer Rinus Michels in het eerste elftal van Ajax. Dat was in een duel met Feyenoord (1-1). "Het was zeker een fijn debuut. Al stond ik een week later gewoon weer in het tweede. Maar dat was niet erg; het hoorde bij het leerproces", keek Hulshoff vijf jaar geleden op de website van Ajax terug op zijn eerste optreden.

In 1969 speelde Hulshoff zijn eerste Europa Cup 1-finale met Ajax. AC Milan was toen met 4-1 te sterk. In 1971 won Ajax in de eindstrijd van Panathinaikos (2-0), in 1972 van Internazionale (2-0) en in 1973 van Juventus (1-0). Hulshoff behaalde met Ajax, naast de internationale prijzen, ook zes keer de titel in eigen land. Zijn debuut in het Nederlands elftal was in oktober 1971 tegen Oost-Duitsland.

In mei 1977 speelde Hulshoff zijn laatste duel voor Ajax. De geboren Deventenaar kwam daarna nog twee seizoenen uit voor MVV.

Adviesrol

In 1988 keerde de voormalige verdediger als trainer nog even kort terug bij Ajax. Samen met Spitz Kohn en Bob Haarms verving hij de na een conflict opgestapte Johan Cruijff. Daarna was Hulshoff in België hoofdcoach van achtereenvolgens Lierse SK, Westerlo, Germinal Beerschot, Sint-Truiden, Aalst en KV Mechelen.

De laatste jaren begeleidde en adviseerde Hulshoff de nu bij Juventus voetballende Matthijs de Ligt.

Rouwbanden

Alle teams van Ajax spelen deze week met rouwbanden om. Maandag is er, voorafgaand aan het duel tussen Jong Ajax en NAC Breda, een minuut stilte op sportpark De Toekomst. Ook het eerste elftal van de Amsterdammers zal stil gaan staan bij het overlijden van Hulshoff. Hoe precies wordt later duidelijk.

De crematie is in besloten kring.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbaas verdedigt vredesprijs Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.

2 uur geleden
KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

6 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

15 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

15 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

15 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

16 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

17 uur geleden