Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Ajacied Hulshoff op 73-jarige leeftijd overleden

Oud-Ajacied Hulshoff op 73-jarige leeftijd overleden

AMSTERDAM (ANP) - Oud-Ajacied Barry Hulshoff is zondag op 73-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. De verdediger speelde 385 wedstrijden voor de Amsterdammers en won met de club in 1971, 1972 en 1973 de Europa Cup 1 en in 1972 de wereldbeker. Hulshoff kwam ook veertien keer uit voor het Nederlands elftal. Daarin scoorde hij liefst zes keer.

Hulshoff debuteerde in januari 1966 onder leiding van trainer Rinus Michels in het eerste elftal van Ajax. Dat was in een duel met Feyenoord (1-1). "Het was zeker een fijn debuut. Al stond ik een week later gewoon weer in het tweede. Maar dat was niet erg; het hoorde bij het leerproces", keek Hulshoff vijf jaar geleden op de website van Ajax terug op zijn eerste optreden.

In 1969 speelde Hulshoff zijn eerste Europa Cup 1-finale met Ajax. AC Milan was toen met 4-1 te sterk. In 1971 won Ajax in de eindstrijd van Panathinaikos (2-0), in 1972 van Internazionale (2-0) en in 1973 van Juventus (1-0). Hulshoff behaalde met Ajax, naast de internationale prijzen, ook zes keer de titel in eigen land. Zijn debuut in het Nederlands elftal was in oktober 1971 tegen Oost-Duitsland.

In mei 1977 speelde Hulshoff zijn laatste duel voor Ajax. De geboren Deventenaar kwam daarna nog twee seizoenen uit voor MVV.

Adviesrol

In 1988 keerde de voormalige verdediger als trainer nog even kort terug bij Ajax. Samen met Spitz Kohn en Bob Haarms verving hij de na een conflict opgestapte Johan Cruijff. Daarna was Hulshoff in België hoofdcoach van achtereenvolgens Lierse SK, Westerlo, Germinal Beerschot, Sint-Truiden, Aalst en KV Mechelen.

De laatste jaren begeleidde en adviseerde Hulshoff de nu bij Juventus voetballende Matthijs de Ligt.

Rouwbanden

Alle teams van Ajax spelen deze week met rouwbanden om. Maandag is er, voorafgaand aan het duel tussen Jong Ajax en NAC Breda, een minuut stilte op sportpark De Toekomst. Ook het eerste elftal van de Amsterdammers zal stil gaan staan bij het overlijden van Hulshoff. Hoe precies wordt later duidelijk.

De crematie is in besloten kring.

Meer uit Voetbal

Nationale vrije dag in Suriname bij plaatsing voor WK voetbal

PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Voetbalsters zonder Beerensteyn en Van Domselaar in oefenduels

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.

2 uur geleden
Bondscoach Menzo ziet kans op WK als 'cadeau' voor Suriname

GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.

8 uur geleden
Van Dijk trots op record van meest ervaren aanvoerder van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.

11 uur geleden
De Ligt moest na eerste basisplaats sinds een jaar even wennen

AMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.

12 uur geleden
Curaçao kleedt zich voor 'belangrijkste wedstrijd van de eeuw'

WILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.

15 uur geleden
Koeman wil dat zijn internationals nog meer van elkaar eisen

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."

19 uur geleden