Oud-Ajacied Alderweireld (35) stopt na dit seizoen met voetballen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Toby Alderweireld stopt na dit seizoen met voetballen. De 35-jarige oud-Ajacied heeft dat besloten om meer met zijn kinderen te kunnen zijn. "Puur fysiek kan ik het niveau nog steeds aan. Maar in het weekend wanneer mijn kinderen vrij zijn, moet ik werken. Die tijd die ik nu mis, krijg ik niet meer terug", zei de aanvoerder van Antwerp in het tv-programma De tafel van Gert.
Alderweireld stopte begin vorig jaar na 127 interlands al bij de nationale ploeg van België om het rustiger aan te doen. In de periode daarvoor kreeg hij ook last van veel stress en paniekaanvallen, zo werd maandag duidelijk. "Ik maakte mezelf gek, dacht dat ik een hartaanval kreeg en doodging. Dat is ook de reden waarom ik met de nationale ploeg ben gestopt."
Alderweireld speelde vanaf 2004 in de jeugd van Ajax, waar hij in 2008 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In 2013 stapte hij vervolgens over naar Atlético Madrid. Vervolgens speelde hij voor Southampton, Tottenham Hotspur en het Qatarese Al-Duhail, voordat hij in 2022 bij Antwerp terugkeerde in eigen land.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
13 uur geleden