Oud-Ajacied Alderweireld (35) stopt na dit seizoen met voetballen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Toby Alderweireld stopt na dit seizoen met voetballen. De 35-jarige oud-Ajacied heeft dat besloten om meer met zijn kinderen te kunnen zijn. "Puur fysiek kan ik het niveau nog steeds aan. Maar in het weekend wanneer mijn kinderen vrij zijn, moet ik werken. Die tijd die ik nu mis, krijg ik niet meer terug", zei de aanvoerder van Antwerp in het tv-programma De tafel van Gert.
Alderweireld stopte begin vorig jaar na 127 interlands al bij de nationale ploeg van België om het rustiger aan te doen. In de periode daarvoor kreeg hij ook last van veel stress en paniekaanvallen, zo werd maandag duidelijk. "Ik maakte mezelf gek, dacht dat ik een hartaanval kreeg en doodging. Dat is ook de reden waarom ik met de nationale ploeg ben gestopt."
Alderweireld speelde vanaf 2004 in de jeugd van Ajax, waar hij in 2008 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In 2013 stapte hij vervolgens over naar Atlético Madrid. Vervolgens speelde hij voor Southampton, Tottenham Hotspur en het Qatarese Al-Duhail, voordat hij in 2022 bij Antwerp terugkeerde in eigen land.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
3 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
7 uur geleden