Oud-Ajacied Alderweireld (35) stopt na dit seizoen met voetballen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Toby Alderweireld stopt na dit seizoen met voetballen. De 35-jarige oud-Ajacied heeft dat besloten om meer met zijn kinderen te kunnen zijn. "Puur fysiek kan ik het niveau nog steeds aan. Maar in het weekend wanneer mijn kinderen vrij zijn, moet ik werken. Die tijd die ik nu mis, krijg ik niet meer terug", zei de aanvoerder van Antwerp in het tv-programma De tafel van Gert.
Alderweireld stopte begin vorig jaar na 127 interlands al bij de nationale ploeg van België om het rustiger aan te doen. In de periode daarvoor kreeg hij ook last van veel stress en paniekaanvallen, zo werd maandag duidelijk. "Ik maakte mezelf gek, dacht dat ik een hartaanval kreeg en doodging. Dat is ook de reden waarom ik met de nationale ploeg ben gestopt."
Alderweireld speelde vanaf 2004 in de jeugd van Ajax, waar hij in 2008 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In 2013 stapte hij vervolgens over naar Atlético Madrid. Vervolgens speelde hij voor Southampton, Tottenham Hotspur en het Qatarese Al-Duhail, voordat hij in 2022 bij Antwerp terugkeerde in eigen land.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
5 uur geleden