Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Ajacied Alderweireld (35) stopt na dit seizoen met voetballen

Oud-Ajacied Alderweireld (35) stopt na dit seizoen met voetballen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Toby Alderweireld stopt na dit seizoen met voetballen. De 35-jarige oud-Ajacied heeft dat besloten om meer met zijn kinderen te kunnen zijn. "Puur fysiek kan ik het niveau nog steeds aan. Maar in het weekend wanneer mijn kinderen vrij zijn, moet ik werken. Die tijd die ik nu mis, krijg ik niet meer terug", zei de aanvoerder van Antwerp in het tv-programma De tafel van Gert.

Alderweireld stopte begin vorig jaar na 127 interlands al bij de nationale ploeg van België om het rustiger aan te doen. In de periode daarvoor kreeg hij ook last van veel stress en paniekaanvallen, zo werd maandag duidelijk. "Ik maakte mezelf gek, dacht dat ik een hartaanval kreeg en doodging. Dat is ook de reden waarom ik met de nationale ploeg ben gestopt."

Alderweireld speelde vanaf 2004 in de jeugd van Ajax, waar hij in 2008 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In 2013 stapte hij vervolgens over naar Atlético Madrid. Vervolgens speelde hij voor Southampton, Tottenham Hotspur en het Qatarese Al-Duhail, voordat hij in 2022 bij Antwerp terugkeerde in eigen land.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

16 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

16 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

16 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

19 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

19 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

19 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

20 uur geleden