Oud-Ajacied Alderweireld (35) stopt na dit seizoen met voetballen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Toby Alderweireld stopt na dit seizoen met voetballen. De 35-jarige oud-Ajacied heeft dat besloten om meer met zijn kinderen te kunnen zijn. "Puur fysiek kan ik het niveau nog steeds aan. Maar in het weekend wanneer mijn kinderen vrij zijn, moet ik werken. Die tijd die ik nu mis, krijg ik niet meer terug", zei de aanvoerder van Antwerp in het tv-programma De tafel van Gert.
Alderweireld stopte begin vorig jaar na 127 interlands al bij de nationale ploeg van België om het rustiger aan te doen. In de periode daarvoor kreeg hij ook last van veel stress en paniekaanvallen, zo werd maandag duidelijk. "Ik maakte mezelf gek, dacht dat ik een hartaanval kreeg en doodging. Dat is ook de reden waarom ik met de nationale ploeg ben gestopt."
Alderweireld speelde vanaf 2004 in de jeugd van Ajax, waar hij in 2008 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In 2013 stapte hij vervolgens over naar Atlético Madrid. Vervolgens speelde hij voor Southampton, Tottenham Hotspur en het Qatarese Al-Duhail, voordat hij in 2022 bij Antwerp terugkeerde in eigen land.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
1 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
10 uur geleden