Oud-agent vrijgesproken van nalatigheid bij schietpartij Parkland
FORT LAUDERDALE (ANP/RTR) - Een oud-agent is door een Amerikaanse jury vrijgesproken in een rechtszaak rond een grote schietpartij op een middelbare school in Parkland. Hij werd ervan beschuldigd niet genoeg te hebben gedaan om scholieren te beschermen. Bij het schietincident van februari 2018 vielen zeventien doden en zeventien gewonden.
Scot Peterson (60) was op de dag van het schietincident gewapend, maar ging de school niet in toen de vele schoten werden gelost. Hij werd vervolgd voor elf gevallen van kinderverwaarlozing, nalatigheid en meineed. Daar kon hij 97 jaar cel voor krijgen. Het komt in de Verenigde Staten zelden voor dat een agent wordt aangeklaagd voor het niet ondernemen van actie of het verlenen van zorg.
Schutter Nikolas Cruz werd vorig jaar veroordeeld tot levenslange celstraf. Aanklagers hadden de doodstraf geëist. Cruz was zelf een leerling van de Marjory Stoneman Douglas High School en was op het moment van de schietpartij geschorst. Cruz was toen 19 jaar. Het schietincident leidde in de VS tot protesten voor strengere wapenwetten en meer veiligheid op scholen.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
1 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
11 uur geleden