Oud-agent vrijgesproken van nalatigheid bij schietpartij Parkland
FORT LAUDERDALE (ANP/RTR) - Een oud-agent is door een Amerikaanse jury vrijgesproken in een rechtszaak rond een grote schietpartij op een middelbare school in Parkland. Hij werd ervan beschuldigd niet genoeg te hebben gedaan om scholieren te beschermen. Bij het schietincident van februari 2018 vielen zeventien doden en zeventien gewonden.
Scot Peterson (60) was op de dag van het schietincident gewapend, maar ging de school niet in toen de vele schoten werden gelost. Hij werd vervolgd voor elf gevallen van kinderverwaarlozing, nalatigheid en meineed. Daar kon hij 97 jaar cel voor krijgen. Het komt in de Verenigde Staten zelden voor dat een agent wordt aangeklaagd voor het niet ondernemen van actie of het verlenen van zorg.
Schutter Nikolas Cruz werd vorig jaar veroordeeld tot levenslange celstraf. Aanklagers hadden de doodstraf geëist. Cruz was zelf een leerling van de Marjory Stoneman Douglas High School en was op het moment van de schietpartij geschorst. Cruz was toen 19 jaar. Het schietincident leidde in de VS tot protesten voor strengere wapenwetten en meer veiligheid op scholen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
46 minuten geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
4 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
8 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
11 uur geleden