Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-agent vrijgesproken van nalatigheid bij schietpartij Parkland

Oud-agent vrijgesproken van nalatigheid bij schietpartij Parkland

FORT LAUDERDALE (ANP/RTR) - Een oud-agent is door een Amerikaanse jury vrijgesproken in een rechtszaak rond een grote schietpartij op een middelbare school in Parkland. Hij werd ervan beschuldigd niet genoeg te hebben gedaan om scholieren te beschermen. Bij het schietincident van februari 2018 vielen zeventien doden en zeventien gewonden.

Scot Peterson (60) was op de dag van het schietincident gewapend, maar ging de school niet in toen de vele schoten werden gelost. Hij werd vervolgd voor elf gevallen van kinderverwaarlozing, nalatigheid en meineed. Daar kon hij 97 jaar cel voor krijgen. Het komt in de Verenigde Staten zelden voor dat een agent wordt aangeklaagd voor het niet ondernemen van actie of het verlenen van zorg.

Schutter Nikolas Cruz werd vorig jaar veroordeeld tot levenslange celstraf. Aanklagers hadden de doodstraf geëist. Cruz was zelf een leerling van de Marjory Stoneman Douglas High School en was op het moment van de schietpartij geschorst. Cruz was toen 19 jaar. Het schietincident leidde in de VS tot protesten voor strengere wapenwetten en meer veiligheid op scholen.

Meer uit Buitenland

Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

3 minuten geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

6 minuten geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

11 minuten geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

27 minuten geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

1 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

6 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

7 uur geleden