Oud-agent vrijgesproken van nalatigheid bij schietpartij Parkland
FORT LAUDERDALE (ANP/RTR) - Een oud-agent is door een Amerikaanse jury vrijgesproken in een rechtszaak rond een grote schietpartij op een middelbare school in Parkland. Hij werd ervan beschuldigd niet genoeg te hebben gedaan om scholieren te beschermen. Bij het schietincident van februari 2018 vielen zeventien doden en zeventien gewonden.
Scot Peterson (60) was op de dag van het schietincident gewapend, maar ging de school niet in toen de vele schoten werden gelost. Hij werd vervolgd voor elf gevallen van kinderverwaarlozing, nalatigheid en meineed. Daar kon hij 97 jaar cel voor krijgen. Het komt in de Verenigde Staten zelden voor dat een agent wordt aangeklaagd voor het niet ondernemen van actie of het verlenen van zorg.
Schutter Nikolas Cruz werd vorig jaar veroordeeld tot levenslange celstraf. Aanklagers hadden de doodstraf geëist. Cruz was zelf een leerling van de Marjory Stoneman Douglas High School en was op het moment van de schietpartij geschorst. Cruz was toen 19 jaar. Het schietincident leidde in de VS tot protesten voor strengere wapenwetten en meer veiligheid op scholen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
16 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
21 uur geleden