Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-adviseur van Trump vrijgelaten na vier maanden celstraf

Oud-adviseur van Trump vrijgelaten na vier maanden celstraf

WASHINGTON (ANP) - Een voormalig handelsadviseur van oud-president Donald Trump, Peter Navarro, is na vier maanden celstraf weer vrijgelaten, melden Amerikaanse media. Hij kreeg die straf omdat hij weigerde te verschijnen voor een parlementaire commissie die onderzoek deed naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021.

De 75-jarige Navarro zat in een gevangenis in de zuidoostelijke stad Miami en reist naar verwachting snel naar Milwaukee, in het noorden van de Verenigde Staten. Amerikaanse media schrijven dat hij naar de Republikeinse conventie gaat. Trump is daar maandag genomineerd als presidentskandidaat en houdt donderdag een toespraak waarin hij de nominatie formeel accepteert.

Navarro was een van de twee personen in Trumps kring die veroordeeld werden omdat ze niet wilden meewerken aan het onderzoek naar de Capitoolbestorming. De andere persoon is oud-adviseur Steve Bannon. Hij meldde zich begin deze maand bij een gevangenis in Danbury voor een celstraf van vier maanden.

Meer uit Buitenland

China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP) - China gaat grootscheepse militaire oefeningen houden rond Taiwan, dat het als afvallige provincie beschouwt. Dinsdag zullen er schietoefeningen plaatsvinden in vijf gebieden in de wateren en het luchtruim rond Taiwan, maakte het Chinese leger bekend.

7 minuten geleden
Zelensky: top met Europese leiders in januari

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.

14 minuten geleden
Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

2 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

5 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

5 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

5 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

9 uur geleden