Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-adviseur van Trump vrijgelaten na vier maanden celstraf

Oud-adviseur van Trump vrijgelaten na vier maanden celstraf

WASHINGTON (ANP) - Een voormalig handelsadviseur van oud-president Donald Trump, Peter Navarro, is na vier maanden celstraf weer vrijgelaten, melden Amerikaanse media. Hij kreeg die straf omdat hij weigerde te verschijnen voor een parlementaire commissie die onderzoek deed naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021.

De 75-jarige Navarro zat in een gevangenis in de zuidoostelijke stad Miami en reist naar verwachting snel naar Milwaukee, in het noorden van de Verenigde Staten. Amerikaanse media schrijven dat hij naar de Republikeinse conventie gaat. Trump is daar maandag genomineerd als presidentskandidaat en houdt donderdag een toespraak waarin hij de nominatie formeel accepteert.

Navarro was een van de twee personen in Trumps kring die veroordeeld werden omdat ze niet wilden meewerken aan het onderzoek naar de Capitoolbestorming. De andere persoon is oud-adviseur Steve Bannon. Hij meldde zich begin deze maand bij een gevangenis in Danbury voor een celstraf van vier maanden.

Meer uit Buitenland

VS-minister verwacht verkiezingen Venezuela binnen 2 jaar

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."

5 minuten geleden
VN-mensenrechtencommissaris pleit voor vrijlating Lai

GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.

36 minuten geleden
Aanklagers Kosovotribunaal eisen 45 jaar voor oud-president Thaçi

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.

1 uur geleden
Dodental door instorten gebouwen in Libanese Tripoli stijgt

TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.

1 uur geleden
Premier Japan na monsterzege: draagvlak voor grote veranderingen

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.

1 uur geleden
William en Catherine verontrust door onthullingen kwestie-Epstein

LONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.

1 uur geleden
Protesten in Australië bij bezoek president Israël na aanslag

SYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.

2 uur geleden