Oud-adviseur van Trump vrijgelaten na vier maanden celstraf
WASHINGTON (ANP) - Een voormalig handelsadviseur van oud-president Donald Trump, Peter Navarro, is na vier maanden celstraf weer vrijgelaten, melden Amerikaanse media. Hij kreeg die straf omdat hij weigerde te verschijnen voor een parlementaire commissie die onderzoek deed naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021.
De 75-jarige Navarro zat in een gevangenis in de zuidoostelijke stad Miami en reist naar verwachting snel naar Milwaukee, in het noorden van de Verenigde Staten. Amerikaanse media schrijven dat hij naar de Republikeinse conventie gaat. Trump is daar maandag genomineerd als presidentskandidaat en houdt donderdag een toespraak waarin hij de nominatie formeel accepteert.
Navarro was een van de twee personen in Trumps kring die veroordeeld werden omdat ze niet wilden meewerken aan het onderzoek naar de Capitoolbestorming. De andere persoon is oud-adviseur Steve Bannon. Hij meldde zich begin deze maand bij een gevangenis in Danbury voor een celstraf van vier maanden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
11 uur geleden