Oud-adviseur Trump begint rechtszaak tegen onderzoekscommissie
WASHINGTON (ANP) - Michael Flynn, voormalig veiligheidsadviseur van oud-president Donald Trump, heeft de congrescommissie aangeklaagd die onderzoek doet naar de bestorming van het Amerikaanse Capitool op 6 januari dit jaar. Hij hoopt hiermee te voorkomen dat de commissie inzage krijgt in zijn telefoongegevens.
Flynn stelt dat de dagvaarding die eerder tegen hem is uitgebracht te breed van opzet is en hem aanpakt voor grondwettelijk beschermde uitspraken die hij deed als particulier. De onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden dagvaardde hem en andere Trump-aanhangers in november om informatie te krijgen over een ‘commandocentrum’ van waaruit ze de verkiezingsuitslag probeerden aan te vechten. Trump houdt nog altijd ten onrechte vol dat hij de presidentsverkiezingen verloor van Joe Biden vanwege wijdverbreide verkiezingsfraude.
Ook andere door de commissie gedagvaarde Trump-aanhangers zijn naar de rechter gestapt om te voorkomen dat ze worden gehoord. Alex Jones, de complottheoreticus en oprichter van de rechtse website Infowars, diende maandag een soortgelijke zaak in.
Flynn heeft eerder schuldig gepleit aan liegen tegen de FBI over contacten met de voormalige Russische ambassadeur. Hij werd destijds aangeklaagd in een onderzoek van de Amerikaanse speciale aanklager Robert Mueller naar de Russische invloed op de door Trump gewonnen verkiezingen in 2016. Trump verleende Flynn vlak voor zijn aftreden gratie.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in zijn bijdrage aan het plenair debat van de Algemene Vergadering van de VN herhaald dat de door Israël bezette Golanhoogten Syrisch zijn en blijven. De omstreden landsdelen, grenzend aan het noorden van Israël, worden al decennia door Israël geclaimd en gelden vandaag de dag als Israëlische bufferzone.
3 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/AFP) - Spanningen in het noorden van Ethiopië zijn opnieuw uitgemond in geweld. Rebellen uit de regio Tigray hebben aanvallen uitgevoerd op de aangrenzende regio Afar en de controle over luchthavens overgenomen.
4 uur geleden