Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen

Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Michael Flynn wil dat het Hof van beroep de rechter in zijn zaak oplegt de aanklachten te laten vallen. De zaak tegen de voormalig veiligheidsadviseur van Donald Trump wordt behandeld door rechter Emmet Sullivan. Flynn staat terecht voor liegen tegen de FBI, wat hij heeft bekend.

Aanklagers eisten eerder zes maanden celstraf tegen Flynn, maar besloten twee weken geleden de zaak te seponeren. Sullivan liet vorige week weten meer mensen te willen horen voordat hij een besluit neemt in de zaak. Uit FBI-documenten zou zijn gebleken dat agenten Flynn expres hebben laten liegen, om hem zo vast te kunnen zetten.

De advocaten van Flynn willen met hun verzoek ervoor zorgen dat de rechter de zaak seponeert, zoals de aanklagers graag willen.

Critici zien het besluit om de zaak te laten vallen als een politiek gemotiveerde actie van justitieminister William Barr ten faveure van Trump. De president zinspeelde eerder op vrijspraak voor Flynn en bekritiseerde herhaaldelijk het optreden van de FBI.

Meer uit Buitenland

Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

1 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

2 uur geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

5 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

6 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

6 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

7 uur geleden
Jury Biënnale van Venetië stapt op na Rusland-rel

VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.

8 uur geleden