Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen

Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Michael Flynn wil dat het Hof van beroep de rechter in zijn zaak oplegt de aanklachten te laten vallen. De zaak tegen de voormalig veiligheidsadviseur van Donald Trump wordt behandeld door rechter Emmet Sullivan. Flynn staat terecht voor liegen tegen de FBI, wat hij heeft bekend.

Aanklagers eisten eerder zes maanden celstraf tegen Flynn, maar besloten twee weken geleden de zaak te seponeren. Sullivan liet vorige week weten meer mensen te willen horen voordat hij een besluit neemt in de zaak. Uit FBI-documenten zou zijn gebleken dat agenten Flynn expres hebben laten liegen, om hem zo vast te kunnen zetten.

De advocaten van Flynn willen met hun verzoek ervoor zorgen dat de rechter de zaak seponeert, zoals de aanklagers graag willen.

Critici zien het besluit om de zaak te laten vallen als een politiek gemotiveerde actie van justitieminister William Barr ten faveure van Trump. De president zinspeelde eerder op vrijspraak voor Flynn en bekritiseerde herhaaldelijk het optreden van de FBI.

Meer uit Buitenland

Trump koopt voor 104 miljoen dollar obligaties sinds januari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft sinds zijn terugkeer in het Witte Huis in januari honderden obligaties gekocht, waaronder die van Amerikaanse bedrijven die zijn getroffen door ingrijpende wijzigingen in het federale beleid waar hij zich sterk voor heeft gemaakt, zoals importheffingen.

2 uur geleden
Verkeersongeval in Afghanistan eist tientallen migrantenlevens

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Bij een verkeersongeval in de westelijke provincie Herat in Afghanistan zijn dinsdagavond 71 mensen om het leven gekomen, onder wie zeventien kinderen. Een bus met gedeporteerde migranten naar Kabul vatte vlam na een botsing met een vrachtwagen en een motor, aldus de provinciale overheid.

2 uur geleden
CBS: Oeganda en Honduras willen migranten van VS opvangen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.

8 uur geleden
Trump wil na universiteiten strijd aangaan met musea

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.

9 uur geleden
Politico: VS willen gesprek Poetin-Zelensky in Boedapest houden

BOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.

11 uur geleden
Bron: VS, Oekraïne en Europa maken haast met veiligheidsgaranties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.

12 uur geleden
EU-kopstuk: volgende sanctiepakket tegen Rusland volgende maand

BRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.

12 uur geleden