Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen

Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Michael Flynn wil dat het Hof van beroep de rechter in zijn zaak oplegt de aanklachten te laten vallen. De zaak tegen de voormalig veiligheidsadviseur van Donald Trump wordt behandeld door rechter Emmet Sullivan. Flynn staat terecht voor liegen tegen de FBI, wat hij heeft bekend.

Aanklagers eisten eerder zes maanden celstraf tegen Flynn, maar besloten twee weken geleden de zaak te seponeren. Sullivan liet vorige week weten meer mensen te willen horen voordat hij een besluit neemt in de zaak. Uit FBI-documenten zou zijn gebleken dat agenten Flynn expres hebben laten liegen, om hem zo vast te kunnen zetten.

De advocaten van Flynn willen met hun verzoek ervoor zorgen dat de rechter de zaak seponeert, zoals de aanklagers graag willen.

Critici zien het besluit om de zaak te laten vallen als een politiek gemotiveerde actie van justitieminister William Barr ten faveure van Trump. De president zinspeelde eerder op vrijspraak voor Flynn en bekritiseerde herhaaldelijk het optreden van de FBI.

Meer uit Buitenland

Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

54 minuten geleden
Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

4 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

4 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

4 uur geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

5 uur geleden
Louvre toch gedeeltelijk open ondanks staking

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.

5 uur geleden
Oekraïne claimt 90 procent van Koepjansk te hebben heroverd

KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.

7 uur geleden