Oud-adviseur Flynn vraagt rechter zaak te laten vallen
WASHINGTON (ANP/RTR) - Michael Flynn wil dat het Hof van beroep de rechter in zijn zaak oplegt de aanklachten te laten vallen. De zaak tegen de voormalig veiligheidsadviseur van Donald Trump wordt behandeld door rechter Emmet Sullivan. Flynn staat terecht voor liegen tegen de FBI, wat hij heeft bekend.
Aanklagers eisten eerder zes maanden celstraf tegen Flynn, maar besloten twee weken geleden de zaak te seponeren. Sullivan liet vorige week weten meer mensen te willen horen voordat hij een besluit neemt in de zaak. Uit FBI-documenten zou zijn gebleken dat agenten Flynn expres hebben laten liegen, om hem zo vast te kunnen zetten.
De advocaten van Flynn willen met hun verzoek ervoor zorgen dat de rechter de zaak seponeert, zoals de aanklagers graag willen.
Critici zien het besluit om de zaak te laten vallen als een politiek gemotiveerde actie van justitieminister William Barr ten faveure van Trump. De president zinspeelde eerder op vrijspraak voor Flynn en bekritiseerde herhaaldelijk het optreden van de FBI.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
16 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
1 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
3 uur geleden