Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OTTO helpt familie uitzendkrachten bij vlucht uit Oekraïne

OTTO helpt familie uitzendkrachten bij vlucht uit Oekraïne

VENRAY (ANP) - Het Nederlandse uitzendconcern OTTO Work Force probeert de families van Oekraïense uitzendkrachten te helpen om naar Polen te vluchten. Met busjes worden ze naar de grens gebracht, die ze dan zelf moeten oversteken. "Na de grens vangen wij ze weer op en regelen we onderdak", vertelt topman Frank van Gool na eerdere berichtgeving door NU.nl.

OTTO heeft in totaal zo'n 3000 Oekraïners aan de slag in Polen. Ze werken bijvoorbeeld in de logistiek of sleutelen elektrische motoren in elkaar voor Toyota. Als hun familie graag Oekraïne uit wil, dan komt Van Gool hen tegemoet. Hij heeft de afgelopen weken honderden bedden geregeld in Polen in de buurt van de grens met het buurland.

Donderdag hadden in de loop van de dag al tientallen mensen gebruikgemaakt of aangegeven gebruik te willen maken van zijn hulp. Maar er zouden ook "schrijnende gevallen" zijn. Dan werkt een man bijvoorbeeld in Polen en wil zijn vrouw met een kind van vier de grens over, legt hij uit. Om een minderjarig kind mee te nemen heb je als ouder alleen bepaalde papieren nodig. In Oekraïne moet dat volgens Van Gool zelfs bij de notaris zijn geregeld, en niet iedereen heeft dat van tevoren gedaan.

Werknemers

OTTO heeft in Oekraïne zelf ook nog zo'n honderd werknemers op ondersteunende kantoren. Daar zitten geen Nederlanders bij. Verder zijn de Oekraïense uitzendkrachten eigenlijk alleen maar in Polen actief, en niet bijvoorbeeld in Nederland. Van Gool zegt dat het voor iemand uit Oekraïne heel moeilijk is om in Nederland een werkvergunning te krijgen, maar in Polen gaat dat wel makkelijk vanwege een oud verdrag hierover tussen Polen en Oekraïne.

De onderneming met hoofdkantoor in Venray bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen de grootste internationale arbeidsbemiddelaar in Europa. In landen als Nederland, Duitsland en Polen zijn via OTTO in totaal meer dan 25.000 flexwerkers aan de slag.

Meer uit Financieel

Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

19 minuten geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

20 minuten geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

21 minuten geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

9 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

11 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

13 uur geleden