Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OTTO helpt familie uitzendkrachten bij vlucht uit Oekraïne

OTTO helpt familie uitzendkrachten bij vlucht uit Oekraïne

VENRAY (ANP) - Het Nederlandse uitzendconcern OTTO Work Force probeert de families van Oekraïense uitzendkrachten te helpen om naar Polen te vluchten. Met busjes worden ze naar de grens gebracht, die ze dan zelf moeten oversteken. "Na de grens vangen wij ze weer op en regelen we onderdak", vertelt topman Frank van Gool na eerdere berichtgeving door NU.nl.

OTTO heeft in totaal zo'n 3000 Oekraïners aan de slag in Polen. Ze werken bijvoorbeeld in de logistiek of sleutelen elektrische motoren in elkaar voor Toyota. Als hun familie graag Oekraïne uit wil, dan komt Van Gool hen tegemoet. Hij heeft de afgelopen weken honderden bedden geregeld in Polen in de buurt van de grens met het buurland.

Donderdag hadden in de loop van de dag al tientallen mensen gebruikgemaakt of aangegeven gebruik te willen maken van zijn hulp. Maar er zouden ook "schrijnende gevallen" zijn. Dan werkt een man bijvoorbeeld in Polen en wil zijn vrouw met een kind van vier de grens over, legt hij uit. Om een minderjarig kind mee te nemen heb je als ouder alleen bepaalde papieren nodig. In Oekraïne moet dat volgens Van Gool zelfs bij de notaris zijn geregeld, en niet iedereen heeft dat van tevoren gedaan.

Werknemers

OTTO heeft in Oekraïne zelf ook nog zo'n honderd werknemers op ondersteunende kantoren. Daar zitten geen Nederlanders bij. Verder zijn de Oekraïense uitzendkrachten eigenlijk alleen maar in Polen actief, en niet bijvoorbeeld in Nederland. Van Gool zegt dat het voor iemand uit Oekraïne heel moeilijk is om in Nederland een werkvergunning te krijgen, maar in Polen gaat dat wel makkelijk vanwege een oud verdrag hierover tussen Polen en Oekraïne.

De onderneming met hoofdkantoor in Venray bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen de grootste internationale arbeidsbemiddelaar in Europa. In landen als Nederland, Duitsland en Polen zijn via OTTO in totaal meer dan 25.000 flexwerkers aan de slag.

Meer uit Financieel

Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

12 minuten geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

16 minuten geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

4 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

5 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden