Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OTTO helpt familie uitzendkrachten bij vlucht uit Oekraïne

OTTO helpt familie uitzendkrachten bij vlucht uit Oekraïne

VENRAY (ANP) - Het Nederlandse uitzendconcern OTTO Work Force probeert de families van Oekraïense uitzendkrachten te helpen om naar Polen te vluchten. Met busjes worden ze naar de grens gebracht, die ze dan zelf moeten oversteken. "Na de grens vangen wij ze weer op en regelen we onderdak", vertelt topman Frank van Gool na eerdere berichtgeving door NU.nl.

OTTO heeft in totaal zo'n 3000 Oekraïners aan de slag in Polen. Ze werken bijvoorbeeld in de logistiek of sleutelen elektrische motoren in elkaar voor Toyota. Als hun familie graag Oekraïne uit wil, dan komt Van Gool hen tegemoet. Hij heeft de afgelopen weken honderden bedden geregeld in Polen in de buurt van de grens met het buurland.

Donderdag hadden in de loop van de dag al tientallen mensen gebruikgemaakt of aangegeven gebruik te willen maken van zijn hulp. Maar er zouden ook "schrijnende gevallen" zijn. Dan werkt een man bijvoorbeeld in Polen en wil zijn vrouw met een kind van vier de grens over, legt hij uit. Om een minderjarig kind mee te nemen heb je als ouder alleen bepaalde papieren nodig. In Oekraïne moet dat volgens Van Gool zelfs bij de notaris zijn geregeld, en niet iedereen heeft dat van tevoren gedaan.

Werknemers

OTTO heeft in Oekraïne zelf ook nog zo'n honderd werknemers op ondersteunende kantoren. Daar zitten geen Nederlanders bij. Verder zijn de Oekraïense uitzendkrachten eigenlijk alleen maar in Polen actief, en niet bijvoorbeeld in Nederland. Van Gool zegt dat het voor iemand uit Oekraïne heel moeilijk is om in Nederland een werkvergunning te krijgen, maar in Polen gaat dat wel makkelijk vanwege een oud verdrag hierover tussen Polen en Oekraïne.

De onderneming met hoofdkantoor in Venray bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen de grootste internationale arbeidsbemiddelaar in Europa. In landen als Nederland, Duitsland en Polen zijn via OTTO in totaal meer dan 25.000 flexwerkers aan de slag.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

4 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

6 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

8 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

8 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

8 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

10 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

10 uur geleden