Otterspeer was door mislukte start kansloos voor een goede rit
BEIJING (ANP) - De 100 meter van Hein Otterspeer ging al mis voordat het startschot klonk. De 33-jarige schaatser voelde zijn schaats wegglijden, maar kon de start niet meer stoppen. Daardoor zag hij zijn debuut op de Olympische Spelen mislukken. "Ik kan het gewoon niet geloven dat mijn Spelen zo over zijn gegaan. Dat zal ik een plaats moeten geven", zei hij nadat hij met 1.08,80 tiende was geworden.
Otterspeer had het gevoel dat hij alles onder controle had. De tijd van 1.07,92 die Krol net ervoor had gereden, was langzamer dan hij had gedacht en hij was er klaar voor. "Ik zette mijn schaats in het ijs en merkte met inzakken dat hij weggleed. Het schoot door mijn hoofd om een nieuwe start aan te vragen. Daar heb je als schaatser recht op", keek Otterspeer gedesillusioneerd terug. "Maar op dat moment schoot de starter af en ga je in een overlevingsstand en vervaagt alles waar je iedere training mee bezig bent. Dat is heel erg zuur."
De sprinter vertrok vanuit een verloren positie. "Je eerste klap is een daalder waard, dat is echt zo. Ik kwam de eerste bocht met veel minder snelheid in en was op het rechte stuk al aan het lijmen", omschreef hij vooral het gevoel van stress dat hij in het begin van de rit had.
De eerste volle ronde van Otterspeer was vervolgens nog best goed. "De eerste 600 meter is normaal mijn sterkste punt, maar dat moest met zoveel energie. Dat heb je dan op dat moment al verbrast. Voor de 1000 meter moet je een bepaalde ontspanning hebben en kalme agressiviteit. Maar als je zo wild bent in alles kom je in de laatste ronde geparkeerd te staan."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
3 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
10 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
12 uur geledenELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.
1 dag geleden