Otter wil na schrappen EK ingelast toernooi voor shorttrackers
DEN HAAG (ANP) - Bondscoach Jeroen Otter hoopt dat er in aanloop naar de Olympische Spelen een ingelast toernooi komt voor de shorttrackers. Nu het Europees kampioenschap in januari definitief niet doorgaat, hebben de rijders voor Beijing '22 niet echt een internationaal meetmoment meer.
"Als coach wil ik dat zeker graag. Maar dat wil niet zeggen dat het ook gebeurt", aldus Otter, die denkt aan een Invitation Cup of een vierlandentoernooi. "Het zou mooi zijn als dat in Nederland kan, maar ik heb er ook geen bezwaar tegen naar een ander land te gaan."
Suzanne Schulting zei vorige week bij wereldbekerwedstrijden in Dordrecht dat ze hoopte dat de internationale schaatsbond ISU nog een vervangende stad zou weten te vinden voor Dresden, dat de organisatie teruggaf vanwege oplopende coronacijfers. De Nederlandse wil in aanloop naar de Spelen nog een keer sportief uitgedaagd worden.
Te duur
Otter: "We hebben nog wel een NK, ruim een maand voor de Olympische Spelen. Bij de mannen hebben we een goed deelnemersveld en kun je het nog wel zien als test. Bij de vrouwen is dat een stuk minder. Voor Suzanne is dat sportief gezien niet echt een prikkel."
De Nederlandse bondscoach begrijpt wel dat het niet is gelukt het EK nu ergens anders te houden. "Als je een wedstrijd organiseert zonder publiek en met heel veel maatregelen, gaan de kosten waarschijnlijk ver voorbij de baten. Het is denk ik te duur gebleken, zo'n wedstrijd nu", vertelt hij.
Oplossing
Er is nog een bijkomend aspect. "Aan het EK doen shorttrackers uit tientallen landen mee. Als je in die bubbel een uitbraak van corona krijgt, moet je jezelf afvragen hoeveel atleten dan een probleem zouden hebben. Om China bijvoorbeeld binnen te komen richting de Spelen. Bij een vervangend toernooi moet je daardoor ook goed kijken naar je deelnemersveld om het risico op corona zo klein mogelijk te houden."
Otter wilde na het EK zijn olympische selectie bekendmaken. Dat plan gaat nu niet door. "We zullen tot een oplossing moeten komen", zegt Otter, die vijf vrouwen en vijf mannen mee mag nemen naar het olympische shorttracktoernooi. "Deze week heb ik daar nog een gesprek over met de selectiecommissie. Het is ook wel een beetje een luxeprobleem. Bij de Spelen van 2014 had ik nog vrij weinig te kiezen en was het op voorhand wel duidelijk wie er mee zouden gaan. Nu wordt het wat meer een puzzel."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
15 uur geleden