Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otter volgt Wessels op als coach van de coaches bij NOC*NSF

Otter volgt Wessels op als coach van de coaches bij NOC*NSF

ARNHEM (ANP) - Jeroen Otter start op 1 juni bij sportkoepel NOC*NSF als coach van de coaches van het zogenoemde High Performance Team. De voormalig bondscoach van de shorttrackers is de opvolger van Francesco Wessels, die vertrekt naar het ministerie van Defensie.

Otter zegt toe te zijn aan een volgende stap. Het afgelopen jaar nam hij een pauze en werd hij in de functie van bondscoach van de shorttrackers opgevolgd door voormalig shorttracker Niels Kerstholt. "Gedurende de twaalf jaar bij de KNSB heb ik vele doelen bereikt, maar tijdens mijn sabbatical merkte ik dat ik toe was aan een volgende stap. Aansluiten bij het NOC*NSF High Performance Team voelt als een geweldige uitdaging. Ik heb er het volste vertrouwen in dat de KNSB de shorttrack hoog in het vaandel houdt en ik zal deze spectaculaire sport vanuit mijn nieuwe positie zeker met grote belangstelling blijven volgen."

Otter vertrekt door de overgang bij schaatsbond KNSB. Hij gaat zijn expertise en kennis inzetten ten behoeve van de gehele topsport in Nederland. "Jeroen is een van de meest inspirerende coaches die ik ken", zegt André Cats, de directeur topsport van de sportkoepel. "Hij heeft een visie op topsport die hij uitstekend onder woorden kan brengen. We zijn trots dat hij zich gaat inzetten voor de doorontwikkeling van het vak van topcoach. In die rol zal hij een grote bijdrage kunnen leveren aan het succes van TeamNL."

Teamwork

De hedendaagse topsportcoach is manager van een multidisciplinaire begeleidingsstaf, stelt Cats. "Was voorheen de coach de leider die eenzijdig het trainingsplan aan de sporter opgelegde, tegenwoordig is er sprake van teamwork met de sporter. Dat vereist andere skills. Jeroen heeft laten zien deze vaardigheden te bezitten en collega-coaches te kunnen begeleiden om in complexe situaties optimaal te blijven functioneren."

Naast het begeleiden van topsportcoaches gaat Otter na de Spelen van Parijs ook meerdere topsportprogramma’s adviseren in de rol van prestatiemanager, meldt het NOC*NSF.

Meer uit Sport

Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

15 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

15 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

21 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

22 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

22 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

1 dag geleden