Otter volgt Wessels op als coach van de coaches bij NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - Jeroen Otter start op 1 juni bij sportkoepel NOC*NSF als coach van de coaches van het zogenoemde High Performance Team. De voormalig bondscoach van de shorttrackers is de opvolger van Francesco Wessels, die vertrekt naar het ministerie van Defensie.
Otter zegt toe te zijn aan een volgende stap. Het afgelopen jaar nam hij een pauze en werd hij in de functie van bondscoach van de shorttrackers opgevolgd door voormalig shorttracker Niels Kerstholt. "Gedurende de twaalf jaar bij de KNSB heb ik vele doelen bereikt, maar tijdens mijn sabbatical merkte ik dat ik toe was aan een volgende stap. Aansluiten bij het NOC*NSF High Performance Team voelt als een geweldige uitdaging. Ik heb er het volste vertrouwen in dat de KNSB de shorttrack hoog in het vaandel houdt en ik zal deze spectaculaire sport vanuit mijn nieuwe positie zeker met grote belangstelling blijven volgen."
Otter vertrekt door de overgang bij schaatsbond KNSB. Hij gaat zijn expertise en kennis inzetten ten behoeve van de gehele topsport in Nederland. "Jeroen is een van de meest inspirerende coaches die ik ken", zegt André Cats, de directeur topsport van de sportkoepel. "Hij heeft een visie op topsport die hij uitstekend onder woorden kan brengen. We zijn trots dat hij zich gaat inzetten voor de doorontwikkeling van het vak van topcoach. In die rol zal hij een grote bijdrage kunnen leveren aan het succes van TeamNL."
Teamwork
De hedendaagse topsportcoach is manager van een multidisciplinaire begeleidingsstaf, stelt Cats. "Was voorheen de coach de leider die eenzijdig het trainingsplan aan de sporter opgelegde, tegenwoordig is er sprake van teamwork met de sporter. Dat vereist andere skills. Jeroen heeft laten zien deze vaardigheden te bezitten en collega-coaches te kunnen begeleiden om in complexe situaties optimaal te blijven functioneren."
Naast het begeleiden van topsportcoaches gaat Otter na de Spelen van Parijs ook meerdere topsportprogramma’s adviseren in de rol van prestatiemanager, meldt het NOC*NSF.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden