Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otter volgt Wessels op als coach van de coaches bij NOC*NSF

Otter volgt Wessels op als coach van de coaches bij NOC*NSF

ARNHEM (ANP) - Jeroen Otter start op 1 juni bij sportkoepel NOC*NSF als coach van de coaches van het zogenoemde High Performance Team. De voormalig bondscoach van de shorttrackers is de opvolger van Francesco Wessels, die vertrekt naar het ministerie van Defensie.

Otter zegt toe te zijn aan een volgende stap. Het afgelopen jaar nam hij een pauze en werd hij in de functie van bondscoach van de shorttrackers opgevolgd door voormalig shorttracker Niels Kerstholt. "Gedurende de twaalf jaar bij de KNSB heb ik vele doelen bereikt, maar tijdens mijn sabbatical merkte ik dat ik toe was aan een volgende stap. Aansluiten bij het NOC*NSF High Performance Team voelt als een geweldige uitdaging. Ik heb er het volste vertrouwen in dat de KNSB de shorttrack hoog in het vaandel houdt en ik zal deze spectaculaire sport vanuit mijn nieuwe positie zeker met grote belangstelling blijven volgen."

Otter vertrekt door de overgang bij schaatsbond KNSB. Hij gaat zijn expertise en kennis inzetten ten behoeve van de gehele topsport in Nederland. "Jeroen is een van de meest inspirerende coaches die ik ken", zegt André Cats, de directeur topsport van de sportkoepel. "Hij heeft een visie op topsport die hij uitstekend onder woorden kan brengen. We zijn trots dat hij zich gaat inzetten voor de doorontwikkeling van het vak van topcoach. In die rol zal hij een grote bijdrage kunnen leveren aan het succes van TeamNL."

Teamwork

De hedendaagse topsportcoach is manager van een multidisciplinaire begeleidingsstaf, stelt Cats. "Was voorheen de coach de leider die eenzijdig het trainingsplan aan de sporter opgelegde, tegenwoordig is er sprake van teamwork met de sporter. Dat vereist andere skills. Jeroen heeft laten zien deze vaardigheden te bezitten en collega-coaches te kunnen begeleiden om in complexe situaties optimaal te blijven functioneren."

Naast het begeleiden van topsportcoaches gaat Otter na de Spelen van Parijs ook meerdere topsportprogramma’s adviseren in de rol van prestatiemanager, meldt het NOC*NSF.

Meer uit Sport

Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

1 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

4 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

5 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

6 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

20 uur geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

23 uur geleden
Brits Open in 2028 niet op golfbaan van Trump

ST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.

1 dag geleden