Otter na NK iets wijzer over laatste twee olympische tickets
LEEUWARDEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Otter is na het NK shorttrack weer iets wijzer geworden over de laatste twee Nederlandse shorttracktickets die hij te verdelen heeft voor de komende Olympische Spelen. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen moet nog één iemand aan het deelnemersveld worden toegevoegd.
"Dylan heeft goede zaken gedaan dit weekeinde", aldus Otter over Nederlands kampioen Hoogerwerf, die in de Elfstedenhal in Leeuwarden de 500 meter won, op de 1000 meter als tweede eindigde en het toernooi afsloot met de derde plek op de 1500 meter.
Zijn titel betekent niet automatisch dat Hoogerwerf zich bij Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Jens van 't Wout voegt voor de Spelen. "Die keuze maak ik echt pas na het invitatietoernooi", aldus Otter. Dat toernooi is over twee weken in Leeuwarden. "Wie is op dat moment in vorm? Missen we iemand op de 500 meter of juist op de relay? Dat zijn maar enkele vragen die we moeten beantwoorden."
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
43 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
6 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
9 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
9 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
11 uur geleden