Otter hoopt op rentree shorttracker Knegt in Dordrecht
LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt zou over ruim een maand bij de wereldbeker in Dordrecht zijn rentree kunnen maken. Althans, dat is het scenario dat bondscoach Jeroen Otter nu in z'n hoofd heeft zitten. "Hoe mooi zou het zijn om Sjinkie voor eigen publiek te laten starten?", zei Otter bij de NOS tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Leeuwarden.
Knegt was zelf graag al in actie gekomen in de Elfstedenhal. Otter vond het echter te vroeg voor een rentree van de 30-jarige Fries, die een jaar geleden zware brandwonden opliep bij een ongeluk met de houtkachel in zijn woning.
"Sjinkie heeft gewoon nog even tijd nodig", zegt Otter. "Als hij aan een wedstrijd begint, wil hij echt presteren en om de podiumplekken kunnen strijden. Meer dan terecht natuurlijk, dat moet hij ook willen. Maar ik denk dat zijn enthousiasme nu nog even iets te groot is."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
6 minuten geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
35 minuten geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
22 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
1 dag geleden