Otter hoopt op rentree shorttracker Knegt in Dordrecht
LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt zou over ruim een maand bij de wereldbeker in Dordrecht zijn rentree kunnen maken. Althans, dat is het scenario dat bondscoach Jeroen Otter nu in z'n hoofd heeft zitten. "Hoe mooi zou het zijn om Sjinkie voor eigen publiek te laten starten?", zei Otter bij de NOS tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Leeuwarden.
Knegt was zelf graag al in actie gekomen in de Elfstedenhal. Otter vond het echter te vroeg voor een rentree van de 30-jarige Fries, die een jaar geleden zware brandwonden opliep bij een ongeluk met de houtkachel in zijn woning.
"Sjinkie heeft gewoon nog even tijd nodig", zegt Otter. "Als hij aan een wedstrijd begint, wil hij echt presteren en om de podiumplekken kunnen strijden. Meer dan terecht natuurlijk, dat moet hij ook willen. Maar ik denk dat zijn enthousiasme nu nog even iets te groot is."
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
15 uur geleden