Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otter denkt dat 'madame van het shorttrack' snel bij de les is

Otter denkt dat 'madame van het shorttrack' snel bij de les is

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting beleefde een dramatische start van het olympische shorttracktoernooi. De Nederlandse topfavoriete ging in de halve finale van de gemengde aflossing onderuit en zag daarmee haar eerste kans op een medaille aan zich voorbijgaan. Bondscoach Jeroen Otter is niet bang dat de valse start lang doorwerkt bij Schulting.

"Ze is de 'madame van het shorttrack', dan is het lullig dat het haar overkomt", aldus Otter. "Het is belangrijker hoe je ermee dealt en hoe snel je jezelf weer opwerkt. Ik denk dat ze dat wel kan. Dit gebeurt wel vaker in onze sport, ook bij wereldbekers of EK's gaan mensen onderuit."

Schulting maakte zaterdag in de series van de 500 meter indruk met een olympisch record en ook in de kwartfinale van de gemengde aflossing liet ze zien dat het met haar snelheid wel goed zit, zoals ze twee dagen voor de start van het olympische shorttracktoernooi ook aankondigde. In de halve eindstrijd ging ze in haar eerste bocht, nadat ze de leidende Selma Poutsma net had afgelost, onderuit. Van de vijf kansen op een medaille, zijn er daardoor nog vier over voor de 24-jarige Schulting.

Geen twijfel

"Er was geen moment in de eerste drie ronden dat ik twijfelde dat we deze wedstrijd naar onze hand zouden zetten", keek Otter terug. "Ook gezien de kwartfinale, hoe we eigenlijk het achterveld sloopten. De tijd was beter dan welke tijd dan ook. Dat was nu in de halve finale ook weer gebeurd. Maar je moet blijven staan, hè. Ik denk dat Suzanne met haar schoen op het ijs kwam. Dan ben je weg. Dit hoort niet bij pech, dit hoort bij het uiterste uit jezelf willen halen en een wedstrijd naar je toe willen trekken. In de wedstrijden die er om gaan, zoek je constant je grenzen op. Dit blijft inherent aan een sport waarbij je van vele factoren afhankelijk bent. Als je daar niet mee om kunt gaan, moet je een andere sport zoeken."

Het Nederlandse shorttrackteam was door de val van Schulting aangewezen op de B-finale, waarin Kazachstan met gemak werd verslagen. De Oranje-rijders noteerden een betere tijd dan alle landen die even later om de medailles streden in de A-finale. "Terwijl de spirit er bij ons natuurlijk niet echt was in die B-finale", aldus Otter. "Ik denk dat we echt een hele goede kans hadden gehad om op het podium te eindigen. En misschien wel de wedstrijd naar ons toe te trekken. Maar dat telt niet. Dat is misschien maar goed ook. Je moet het in het shorttrack doen op het moment dat het moet gebeuren."

Otter maakt zich, naast Schulting, ook weinig zorgen over de andere Nederlandse shorttracksters. "Het is niet dat ze niet in vorm zijn, de snelheid niet hebben of het niet kunnen. De 500 meter winnen de dames allemaal. Dat geeft een goed uitgangspunt voor maandag", zei de bondscoach over het vervolg van die afstand met de kwartfinales, halve finales en finale.

Meer uit Sport

Broeders-Bol tweede in eerste Diamond League-finale op 800 meter

BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.

5 uur geleden
Visser vijfde in finale Diamond League op 100 meter horden

BRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).

6 uur geleden
Verstappen start op zesde plek bij GP van Italië, Gasly op pole

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.

8 uur geleden
Bol sprint naar etappezege in Ronde van Groot-Brittannië

LEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.

10 uur geleden
Verstappen derde in derde training op Monza, Russell snelste

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.

13 uur geleden
Pogačar verdedigt wereldtitel niet en zet punt achter seizoen

MONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.

14 uur geleden
Belg Campenaerts verlengt tot eind 2028 bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.

16 uur geleden