Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otter denkt dat 'madame van het shorttrack' snel bij de les is

Otter denkt dat 'madame van het shorttrack' snel bij de les is

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting beleefde een dramatische start van het olympische shorttracktoernooi. De Nederlandse topfavoriete ging in de halve finale van de gemengde aflossing onderuit en zag daarmee haar eerste kans op een medaille aan zich voorbijgaan. Bondscoach Jeroen Otter is niet bang dat de valse start lang doorwerkt bij Schulting.

"Ze is de 'madame van het shorttrack', dan is het lullig dat het haar overkomt", aldus Otter. "Het is belangrijker hoe je ermee dealt en hoe snel je jezelf weer opwerkt. Ik denk dat ze dat wel kan. Dit gebeurt wel vaker in onze sport, ook bij wereldbekers of EK's gaan mensen onderuit."

Schulting maakte zaterdag in de series van de 500 meter indruk met een olympisch record en ook in de kwartfinale van de gemengde aflossing liet ze zien dat het met haar snelheid wel goed zit, zoals ze twee dagen voor de start van het olympische shorttracktoernooi ook aankondigde. In de halve eindstrijd ging ze in haar eerste bocht, nadat ze de leidende Selma Poutsma net had afgelost, onderuit. Van de vijf kansen op een medaille, zijn er daardoor nog vier over voor de 24-jarige Schulting.

Geen twijfel

"Er was geen moment in de eerste drie ronden dat ik twijfelde dat we deze wedstrijd naar onze hand zouden zetten", keek Otter terug. "Ook gezien de kwartfinale, hoe we eigenlijk het achterveld sloopten. De tijd was beter dan welke tijd dan ook. Dat was nu in de halve finale ook weer gebeurd. Maar je moet blijven staan, hè. Ik denk dat Suzanne met haar schoen op het ijs kwam. Dan ben je weg. Dit hoort niet bij pech, dit hoort bij het uiterste uit jezelf willen halen en een wedstrijd naar je toe willen trekken. In de wedstrijden die er om gaan, zoek je constant je grenzen op. Dit blijft inherent aan een sport waarbij je van vele factoren afhankelijk bent. Als je daar niet mee om kunt gaan, moet je een andere sport zoeken."

Het Nederlandse shorttrackteam was door de val van Schulting aangewezen op de B-finale, waarin Kazachstan met gemak werd verslagen. De Oranje-rijders noteerden een betere tijd dan alle landen die even later om de medailles streden in de A-finale. "Terwijl de spirit er bij ons natuurlijk niet echt was in die B-finale", aldus Otter. "Ik denk dat we echt een hele goede kans hadden gehad om op het podium te eindigen. En misschien wel de wedstrijd naar ons toe te trekken. Maar dat telt niet. Dat is misschien maar goed ook. Je moet het in het shorttrack doen op het moment dat het moet gebeuren."

Otter maakt zich, naast Schulting, ook weinig zorgen over de andere Nederlandse shorttracksters. "Het is niet dat ze niet in vorm zijn, de snelheid niet hebben of het niet kunnen. De 500 meter winnen de dames allemaal. Dat geeft een goed uitgangspunt voor maandag", zei de bondscoach over het vervolg van die afstand met de kwartfinales, halve finales en finale.

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

3 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

5 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

7 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

7 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

7 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

8 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

8 uur geleden