Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otter denkt dat 'madame van het shorttrack' snel bij de les is

Otter denkt dat 'madame van het shorttrack' snel bij de les is

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting beleefde een dramatische start van het olympische shorttracktoernooi. De Nederlandse topfavoriete ging in de halve finale van de gemengde aflossing onderuit en zag daarmee haar eerste kans op een medaille aan zich voorbijgaan. Bondscoach Jeroen Otter is niet bang dat de valse start lang doorwerkt bij Schulting.

"Ze is de 'madame van het shorttrack', dan is het lullig dat het haar overkomt", aldus Otter. "Het is belangrijker hoe je ermee dealt en hoe snel je jezelf weer opwerkt. Ik denk dat ze dat wel kan. Dit gebeurt wel vaker in onze sport, ook bij wereldbekers of EK's gaan mensen onderuit."

Schulting maakte zaterdag in de series van de 500 meter indruk met een olympisch record en ook in de kwartfinale van de gemengde aflossing liet ze zien dat het met haar snelheid wel goed zit, zoals ze twee dagen voor de start van het olympische shorttracktoernooi ook aankondigde. In de halve eindstrijd ging ze in haar eerste bocht, nadat ze de leidende Selma Poutsma net had afgelost, onderuit. Van de vijf kansen op een medaille, zijn er daardoor nog vier over voor de 24-jarige Schulting.

Geen twijfel

"Er was geen moment in de eerste drie ronden dat ik twijfelde dat we deze wedstrijd naar onze hand zouden zetten", keek Otter terug. "Ook gezien de kwartfinale, hoe we eigenlijk het achterveld sloopten. De tijd was beter dan welke tijd dan ook. Dat was nu in de halve finale ook weer gebeurd. Maar je moet blijven staan, hè. Ik denk dat Suzanne met haar schoen op het ijs kwam. Dan ben je weg. Dit hoort niet bij pech, dit hoort bij het uiterste uit jezelf willen halen en een wedstrijd naar je toe willen trekken. In de wedstrijden die er om gaan, zoek je constant je grenzen op. Dit blijft inherent aan een sport waarbij je van vele factoren afhankelijk bent. Als je daar niet mee om kunt gaan, moet je een andere sport zoeken."

Het Nederlandse shorttrackteam was door de val van Schulting aangewezen op de B-finale, waarin Kazachstan met gemak werd verslagen. De Oranje-rijders noteerden een betere tijd dan alle landen die even later om de medailles streden in de A-finale. "Terwijl de spirit er bij ons natuurlijk niet echt was in die B-finale", aldus Otter. "Ik denk dat we echt een hele goede kans hadden gehad om op het podium te eindigen. En misschien wel de wedstrijd naar ons toe te trekken. Maar dat telt niet. Dat is misschien maar goed ook. Je moet het in het shorttrack doen op het moment dat het moet gebeuren."

Otter maakt zich, naast Schulting, ook weinig zorgen over de andere Nederlandse shorttracksters. "Het is niet dat ze niet in vorm zijn, de snelheid niet hebben of het niet kunnen. De 500 meter winnen de dames allemaal. Dat geeft een goed uitgangspunt voor maandag", zei de bondscoach over het vervolg van die afstand met de kwartfinales, halve finales en finale.

Meer uit Sport

Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

9 uur geleden
Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

12 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

12 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

12 uur geleden
De Jong strandt in eerste ronde tennistoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.

12 uur geleden
Atlete Koster neemt revanche met zilver op 10.000 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.

13 uur geleden