
Otten laat partijleiderschap FVD 'graag aan iemand anders over'
DEN HAAG (ANP) - Voormalig Forum voor Democratie-politicus Henk Otten, inmiddels op eigen titel Eerste Kamerlid, heeft officieel recht op de zetel die vrijkomt doordat Theo Hiddema uit de Tweede Kamer stapt. Susan Teunissen stond nog boven Otten op de lijst, maar bedankt voor een plek in het parlement. Otten zelf wil kijken waar hij "de beste resultaten kan boeken".
"De vraag is: waar hebben we de grootste politieke slagkracht?" vraagt Otten zich af. "We hebben natuurlijk een best goede positie in de Eerste Kamer." De Groep-Otten (GO) heeft twee zetels in de senaat, waar de coalitie geen meerderheid heeft. Al eerder heeft het kabinet moeten aankloppen bij GO voor steun.
Het hangt er ook van af wie uiteindelijk de zetel van Otten dan weer inneemt in de Eerste Kamer. Op de kandidatenlijsten waarmee Forum voor Democratie de verkiezingen zijn ingegaan, staan aanhangers van oud-partijleider Thierry Baudet en van Otten, die in 2019 na ruzie uit de partij stapte.
Leedvermaak
Otten zegt overigens niet dat hij met leedvermaak naar de crisis in zijn oude partij kijkt. "Tragisch", noemt hij het gedoe. Een terugkeer sluit hij volledig uit, ook zonder Baudet is het niet meer zijn partij. "Wat een failliete boel", zegt Otten erover.
Wybren van Haga, nu nog onafhankelijk Kamerlid en kandidaat op plek 8 van de FVD-verkiezingslijst, ziet het wel gebeuren dat Otten de zetel van Hiddema inneemt. Een hereniging van FVD en GO zit er volgens hem niet in. "Ik ken ze beide en dat lijkt me sterk."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Chinese cyberaanval op het Tsjechische ministerie van Buitenlandse Zaken is "onacceptabel", vindt minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC). Hij sluit zich aan bij de verklaring van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Die roept China op om meteen te stoppen met deze praktijken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar maken van de archieven moet "zorgvuldig" worden afgewogen tegen het belang van privacy voor betrokkenen. Dat zei minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) na afloop van de ministerraad in een reactie op de kritiek van de Autoriteit Persoonsgegevens op zijn voorstel om de Archiefwet aan te passen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) gaat opnieuw nadenken of ze nog steeds achter het hoofdlijnenakkoord staat als de coalitiepartijen dit gaan verbouwen, zoals de PVV wil. Ze zal dan "wegen" of "ik daar dan nog achter sta". Maar de vraag van een journalist of ze dan misschien opstapt, gaat haar "veel te snel".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) snapt de zorgen die zijn eigen partij heeft over Lelystad Airport. Hij wil daar een militaire vliegbasis in combinatie met een commerciële luchthaven. De BBB wil onder meer eerst dat PAS-melders worden gelegaliseerd. De bewindsman vindt die eis "reëel".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber (PVV) heeft voor aanvang van de ministerraad flink uitgehaald naar coalitiepartners VVD en NSC, die haar eerder deze week verweten dat zij nog weinig resultaten heeft laten zien. Zij zei dat NSC "leeft in een papieren werkelijkheid" en dat de VVD na meer dan tien jaar in de regering "een veel te grote broek aantrekt" over migratie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber geeft toe dat het effect van haar strenge asielwetten op het aantal asielzoekers dat naar Nederland komt "niet met wetenschappelijke zekerheid te voorspellen" is. Dat verandert volgens de PVV-bewindsvrouw niet als hier extra onderzoek naar wordt gedaan, schrijft ze in de antwoorden op ruim 700 vragen van Kamerleden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) blijft bij haar voornemen om de vergunningverlening aan met name kleinere (boeren)bedrijven makkelijker te maken door de drempel voor het meetellen van stikstofuitstoot te verhogen. De bewindsvrouw denkt nog altijd dit goed te kunnen onderbouwen, ook nu de Raad van State daar in zijn rol als overheidsadviseur grote twijfels over heeft uitgesproken.
1 dag geleden