Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otten is eruit: zal Kamerzetel FVD'er Hiddema niet innemen

Otten is eruit: zal Kamerzetel FVD'er Hiddema niet innemen

DEN HAAG (ANP) - Senator Henk Otten gaat de plek in de Tweede Kamer van Theo Hiddema, die de fractie van Forum voor Democratie eind vorige maand verliet, niet innemen. Otten behoudt liever zijn invloed in de senaat. "Ik heb ook helemaal geen zin om naast Thierry Baudet te gaan zitten in de Kamerbankjes", zegt hij in het AD.

"Het is vrij nutteloos, want het zou maar voor vier weken zijn. Ik zou pas over anderhalve week, als het kerstreces voorbij is, worden benoemd. En half februari gaat de Tweede Kamer alweer met verkiezingsreces. Dan blijf ik liever in de Eerste Kamer zitten, waar wij in ieder geval tot en met 2023 nog invloed kunnen uitoefenen", aldus Otten.

Hij zegt tegen de krant dat hij opzettelijk "zo lang mogelijk" heeft gewacht. "Want de volgende persoon op de lijst die nu de zetel krijgt, heeft dankzij mij straks géén recht meer op wachtgeld. Zo bespaar ik de belastingbetaler een slordige 180.000 euro." De volgende op de FVD-lijst die recht heeft op de zetel van Hiddema is Baudet-getrouwe Paul Frentrop.

Otten is een van de oprichters van FVD. Hij was vorig jaar lijsttrekker voor de partij bij de Eerste Kamerverkiezingen, maar splitste zich een paar maanden later af na ruzie met Baudet.

Meer uit Politiek

'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

2 uur geleden
Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.

2 uur geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

4 uur geleden
Ministers vinden autoluwte door hoge energieprijzen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".

5 uur geleden
Yeşilgöz noemt verklaring over Hormuz duidelijk signaal aan Iran

DEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

6 uur geleden
D66 kritisch op Heinen, die tegenvaller liet vallen in interview

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.

17 uur geleden
Vijlbrief: situatie rond WIA alarmerend, ingrijpen onvermijdelijk

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.

21 uur geleden