Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otten: handen jeuken om zetel FVD'er Hiddema in te nemen

Otten: handen jeuken om zetel FVD'er Hiddema in te nemen

AMSTERDAM (ANP) - Henk Otten, mede-oprichter van Forum voor Democratie, lijkt ernaar te neigen de zetel van oud-FVD'er Theo Hiddema in te nemen. Maar een officiële beslissing heeft hij nog niet gemaakt. "Nou, mijn handen jeuken om dat te doen", zegt Otten voor de camera van het RTL-programma Beau. "Dan wil ik ook die fractiekamer van Hiddema, zodat ik die boreale bunker van dichtbij in de gaten kan houden."

Senator Otten overweegt nog steeds waar zijn politieke invloed het grootst is. In de Eerste Kamer kan zijn Groep Otten (twee zetels) het kabinet in samenwerking met andere rechtse partijen wel eens aan een meerderheid helpen. Otten stond voorheen op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer van FVD. Maar hij was ook lijsttrekker bij de Eerste Kamerverkiezingen in 2019. Na zijn verkiezing tot senator, splitste Otten zich af, samen met zijn vertrouweling Jeroen de Vries.

Hiddema vertrok vorige week halsoverkop uit de Tweede Kamer wegens de hoog oplopende ruzie in FVD. De partij verkeert in een ongekende crisis. Landmacht-kapitein Susan Teunissen zou eerst recht hebben op de zetel van Hiddema, maar zij bedankte. De volgende op de lijst is Otten. Maar als hij besluit in de Tweede Kamer te komen, moet hij zijn Senaatszetel opgeven.

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

10 minuten geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

5 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

5 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

5 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

5 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

6 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

6 uur geleden