Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otten: handen jeuken om zetel FVD'er Hiddema in te nemen

Otten: handen jeuken om zetel FVD'er Hiddema in te nemen

AMSTERDAM (ANP) - Henk Otten, mede-oprichter van Forum voor Democratie, lijkt ernaar te neigen de zetel van oud-FVD'er Theo Hiddema in te nemen. Maar een officiële beslissing heeft hij nog niet gemaakt. "Nou, mijn handen jeuken om dat te doen", zegt Otten voor de camera van het RTL-programma Beau. "Dan wil ik ook die fractiekamer van Hiddema, zodat ik die boreale bunker van dichtbij in de gaten kan houden."

Senator Otten overweegt nog steeds waar zijn politieke invloed het grootst is. In de Eerste Kamer kan zijn Groep Otten (twee zetels) het kabinet in samenwerking met andere rechtse partijen wel eens aan een meerderheid helpen. Otten stond voorheen op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer van FVD. Maar hij was ook lijsttrekker bij de Eerste Kamerverkiezingen in 2019. Na zijn verkiezing tot senator, splitste Otten zich af, samen met zijn vertrouweling Jeroen de Vries.

Hiddema vertrok vorige week halsoverkop uit de Tweede Kamer wegens de hoog oplopende ruzie in FVD. De partij verkeert in een ongekende crisis. Landmacht-kapitein Susan Teunissen zou eerst recht hebben op de zetel van Hiddema, maar zij bedankte. De volgende op de lijst is Otten. Maar als hij besluit in de Tweede Kamer te komen, moet hij zijn Senaatszetel opgeven.

Meer uit Binnenland

Hardenberg legt COA dwangsom op om sluiting azc af te dwingen

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.

31 minuten geleden
Advocaten: Promes geeft steken met mes familielid toe

AMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".

1 uur geleden
OM eist 7 maanden cel en contactverbod tegen rapper Kempi

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.

2 uur geleden
Ruim 100 tips over explosies Zuidas en joodse school in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
OM België wil 13 jaar cel voor Jos Leijdekkers om import cocaïne

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.

5 uur geleden
Schouten gaat abseilen als opkomst Rotterdam hoger is dan in 2022

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten heeft de inwoners van Rotterdam beloofd dat ze van de Euromast gaat abseilen als het opkomstpercentage bij de gemeenteraadsverkiezingen woensdag hoger is dan in 2022. Schouten, die naar eigen zeggen last heeft van "enorme hoogtevrees", deed de belofte in een videoboodschap op Instagram.

5 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Drenthe verdubbeld

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend is opgelopen tot 450. Dat laat een woordvoerder van de Commissie Mijnbouwschade weten. Dat is een verdubbeling ten opzichte van maandag, toen de teller op 226 meldingen stond.

5 uur geleden