Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

O'Sullivan houdt gewoon van het spelletje maar niet van records

O'Sullivan houdt gewoon van het spelletje maar niet van records

SHEFFIELD (ANP) - Snookerlegende Ronnie O'Sullivan hecht weinig waarde aan het record dat hij maandagavond vestigde. Hij kroonde zich in Sheffield voor de zevende keer tot wereldkampioen. Hij heeft nu evenveel wereldtitels als Stephen Hendry.

"Ik heb nooit veel belang gehecht aan records. Wanneer je ze hebt, is het wel fijn. Ik heb geen doelen. Ik hou gewoon erg van het spelletje en heb genoten van elk toernooi dit jaar. Ik hou ervan te winnen, maar dat is niet alles voor mij", zei de 46-jarige O'Sullivan.

Ruim tien jaar geleden was O'Sullivan al dicht bij het einde van zijn loopbaan, zo erkende hij na afloop van de finale. "Op mijn 35e dacht ik dat het klaar was. Toen ik in 2011 een psycholoog bezocht, was ik klaar om te stoppen. Geen enkele andere snookerspeler wist op die leeftijd nog iets te winnen en spelers als Stephen Hendry en Steve Davis waren op hun weg terug. Ik had al geaccepteerd dat dat de trend was."

Op naar de volgende

O'Sullivan wil volgend jaar op jacht naar zijn achtste wereldtitel. "The Crucible haalt het slechtste in mij boven. Het is vermoedelijk niet het beste idee, maar volgend jaar proberen we het waarschijnlijk opnieuw", aldus de Engelsman. "Ik ben alleen meer bezig met snooker en dat was een probleem deze week. Ik raakte er emotioneel bij betrokken en het was moeilijk om dat niet te doen op dit toernooi. Elf maanden lang was het een soort vakantieperiode. Winnen of verliezen, het maakte me niet zoveel uit. Maar dit was een ander beestje."

Ook in 2001, 2004, 2008, 2012, 2013 en 2020 was O'Sullivan de beste op het WK.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

1 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

10 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

10 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

10 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

11 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

13 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

14 uur geleden