O'Sullivan houdt gewoon van het spelletje maar niet van records
SHEFFIELD (ANP) - Snookerlegende Ronnie O'Sullivan hecht weinig waarde aan het record dat hij maandagavond vestigde. Hij kroonde zich in Sheffield voor de zevende keer tot wereldkampioen. Hij heeft nu evenveel wereldtitels als Stephen Hendry.
"Ik heb nooit veel belang gehecht aan records. Wanneer je ze hebt, is het wel fijn. Ik heb geen doelen. Ik hou gewoon erg van het spelletje en heb genoten van elk toernooi dit jaar. Ik hou ervan te winnen, maar dat is niet alles voor mij", zei de 46-jarige O'Sullivan.
Ruim tien jaar geleden was O'Sullivan al dicht bij het einde van zijn loopbaan, zo erkende hij na afloop van de finale. "Op mijn 35e dacht ik dat het klaar was. Toen ik in 2011 een psycholoog bezocht, was ik klaar om te stoppen. Geen enkele andere snookerspeler wist op die leeftijd nog iets te winnen en spelers als Stephen Hendry en Steve Davis waren op hun weg terug. Ik had al geaccepteerd dat dat de trend was."
Op naar de volgende
O'Sullivan wil volgend jaar op jacht naar zijn achtste wereldtitel. "The Crucible haalt het slechtste in mij boven. Het is vermoedelijk niet het beste idee, maar volgend jaar proberen we het waarschijnlijk opnieuw", aldus de Engelsman. "Ik ben alleen meer bezig met snooker en dat was een probleem deze week. Ik raakte er emotioneel bij betrokken en het was moeilijk om dat niet te doen op dit toernooi. Elf maanden lang was het een soort vakantieperiode. Winnen of verliezen, het maakte me niet zoveel uit. Maar dit was een ander beestje."
Ook in 2001, 2004, 2008, 2012, 2013 en 2020 was O'Sullivan de beste op het WK.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
9 uur geleden