Ostapenko pakt op indoortoernooi Linz tweede titel 2024
LINZ (ANP) - Tennisster Jelena Ostapenko heeft op het indoortoernooi van Linz haar favorietenrol waargemaakt. De als eerste geplaatste Letse, de nummer 12 van de wereld, was in de finale van het Oostenrijkse toernooi met duidelijke cijfers te sterk voor Jekaterina Aleksandrova uit Rusland: 6-2 6-3.
Voor de 26-jarige Ostapenko was het al de tweede titel van het jaar. In aanloop naar de Australian Open was ze ook de beste in Adelaide.
Ostapenko won in 2017 Roland Garros, maar sindsdien vielen haar prestaties op de grand slams tegen. Begin dit jaar bleef ze op de Australian Open in de derde ronde steken.
Eerder op de dag ging de titel in het Thaise Hua Hin naar de Russische Diana Sjnaider. De 19-jarige nummer 108 van de wereld versloeg in de eindstrijd de Chinese Zhu Lin in drie sets: 6-3 2-6 6-1.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
4 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
6 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
7 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
9 uur geleden