O'Shea interim-hoofdcoach Ierse voetballers
DUBLIN (ANP/AFP) - Voormalig Manchester United-verdediger John O'Shea is benoemd tot interim-hoofdcoach van de Ierse voetbalploeg. Dat heeft de Ierse voetbalbond bekendgemaakt.
O'Shea, die een tijd lang assistent was van voormalig manager Stephen Kenny, zal volgende maand de leiding hebben tijdens de vriendschappelijke wedstrijden tegen België en Zwitserland.
"Ik ben verheugd om terug te keren bij de technische staf van de senioren als interim-hoofdcoach voor de twee internationale vriendschappelijke wedstrijden", zei O'Shea in een verklaring. "Het is een grote eer om de ploeg in maart tijdens de interlands te mogen leiden."
De Ierse voetbalbond hoopt begin april een vaste opvolger voor oud-coach Kenny te kunnen benoemen. De Ierse voetbalbond besloot november vorig jaar het contract van Kenny niet te verlengen. Dat besluit werd genomen na de mislukte kwalificatie voor het EK in 2024.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.
18 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
6 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
8 uur geleden