Oscars worden in 2021 op 'normale' wijze uitgereikt
LOS ANGELES (ANP) - In tegenstelling tot belangrijke awardshows die dit jaar virtueel werden gehouden, moet de uitreiking van de Oscars 'gewoon' plaatsvinden in het Dolby Theatre in Los Angeles, is de organisatie vooralsnog van plan. Het Amerikaanse entertainmenttijdschrift Variety schrift dat op basis van een woordvoerder van de The Academy of Motion Picture Arts and Sciences.
De 93e editie van de Oscars zou normaal gesproken op 28 februari 2021 plaatsvinden, maar vanwege het coronavirus is die datum uit voorzorg al verplaatst naar 25 april. De organisatie hoopt dat het virus dan meer onder controle is, en dat er weer een evenement georganiseerd kan worden waarbij mensen lijfelijk aanwezig kunnen zijn. Hoe dat er precies uit gaat zien is nog niet duidelijk. Volgens de woordvoerder worden er meerdere opties bedacht om alle veiligheidsmaatregelen in acht te kunnen nemen.
In september werden de belangrijkste televisieprijzen, de Emmy Awards, nog geheel hybride uitgereikt. Presentator Jimmy Kimmel stond in een studio in Los Angeles en had via Zoom contact met alle genomineerden en uiteindelijke winnaars.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
55 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
1 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
5 uur geleden