Oscarnominaties uitgesteld naar 23 januari om branden in LA
LOS ANGELES (ANP) - De bekendmaking van de Oscarnominaties wordt uitgesteld door de bosbranden die Los Angeles momenteel teisteren. Dat heeft de Academy, die de belangrijkste filmprijzen ter wereld toekent, besloten. De nominaties zouden oorspronkelijk komende vrijdag worden bekendgemaakt, maar dat is verplaatst naar 23 januari.
Vooralsnog staat de uitreiking van de Oscars gepland op zondag 2 maart. De ceremonie vindt plaats in het Dolby Theatre in Hollywood. De Academy heeft ook bekendgemaakt dat de traditionele lunch met alle belangrijke genomineerden dit jaar niet doorgaat vanwege de branden.
"We zijn gebroken door de impact van de branden en grote verliezen voor zoveel mensen die deel uitmaken van onze filmgemeenschap", aldus de president van de Academy. De branden hebben veel Hollywoodsterren geraakt. Een groot aantal villa's in de wijk Pacific Palisades, waar veel sterren wonen, is afgebrand.
Grammy Awards
Op 2 februari vindt in LA ook de uitreiking van de Grammy Awards plaats en die show gaat vooralsnog gewoon door. Wel wordt tijdens de ceremonie met muziekprijzen geld ingezameld voor getroffenen, heeft organisator Recording Academy laten weten in een brief aan leden.
Recording Academy heeft samen met non-profitorganisatie MusiCares de stichting Los Angeles Fire Relief Effort opgezet, is te lezen in de brief die online is gedeeld. De organisatie is zelf begonnen met een donatie van 1 miljoen dollar. Dankzij andere donaties is inmiddels al voor 2 miljoen dollar aan hulpmiddelen verspreid.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
9 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
9 uur geleden