Oscarnominaties uitgesteld naar 23 januari om branden in LA
LOS ANGELES (ANP) - De bekendmaking van de Oscarnominaties wordt uitgesteld door de bosbranden die Los Angeles momenteel teisteren. Dat heeft de Academy, die de belangrijkste filmprijzen ter wereld toekent, besloten. De nominaties zouden oorspronkelijk komende vrijdag worden bekendgemaakt, maar dat is verplaatst naar 23 januari.
Vooralsnog staat de uitreiking van de Oscars gepland op zondag 2 maart. De ceremonie vindt plaats in het Dolby Theatre in Hollywood. De Academy heeft ook bekendgemaakt dat de traditionele lunch met alle belangrijke genomineerden dit jaar niet doorgaat vanwege de branden.
"We zijn gebroken door de impact van de branden en grote verliezen voor zoveel mensen die deel uitmaken van onze filmgemeenschap", aldus de president van de Academy. De branden hebben veel Hollywoodsterren geraakt. Een groot aantal villa's in de wijk Pacific Palisades, waar veel sterren wonen, is afgebrand.
Grammy Awards
Op 2 februari vindt in LA ook de uitreiking van de Grammy Awards plaats en die show gaat vooralsnog gewoon door. Wel wordt tijdens de ceremonie met muziekprijzen geld ingezameld voor getroffenen, heeft organisator Recording Academy laten weten in een brief aan leden.
Recording Academy heeft samen met non-profitorganisatie MusiCares de stichting Los Angeles Fire Relief Effort opgezet, is te lezen in de brief die online is gedeeld. De organisatie is zelf begonnen met een donatie van 1 miljoen dollar. Dankzij andere donaties is inmiddels al voor 2 miljoen dollar aan hulpmiddelen verspreid.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
7 uur geleden