Oscarnominaties uitgesteld naar 23 januari om branden in LA
LOS ANGELES (ANP) - De bekendmaking van de Oscarnominaties wordt uitgesteld door de bosbranden die Los Angeles momenteel teisteren. Dat heeft de Academy, die de belangrijkste filmprijzen ter wereld toekent, besloten. De nominaties zouden oorspronkelijk komende vrijdag worden bekendgemaakt, maar dat is verplaatst naar 23 januari.
Vooralsnog staat de uitreiking van de Oscars gepland op zondag 2 maart. De ceremonie vindt plaats in het Dolby Theatre in Hollywood. De Academy heeft ook bekendgemaakt dat de traditionele lunch met alle belangrijke genomineerden dit jaar niet doorgaat vanwege de branden.
"We zijn gebroken door de impact van de branden en grote verliezen voor zoveel mensen die deel uitmaken van onze filmgemeenschap", aldus de president van de Academy. De branden hebben veel Hollywoodsterren geraakt. Een groot aantal villa's in de wijk Pacific Palisades, waar veel sterren wonen, is afgebrand.
Grammy Awards
Op 2 februari vindt in LA ook de uitreiking van de Grammy Awards plaats en die show gaat vooralsnog gewoon door. Wel wordt tijdens de ceremonie met muziekprijzen geld ingezameld voor getroffenen, heeft organisator Recording Academy laten weten in een brief aan leden.
Recording Academy heeft samen met non-profitorganisatie MusiCares de stichting Los Angeles Fire Relief Effort opgezet, is te lezen in de brief die online is gedeeld. De organisatie is zelf begonnen met een donatie van 1 miljoen dollar. Dankzij andere donaties is inmiddels al voor 2 miljoen dollar aan hulpmiddelen verspreid.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
52 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
1 uur geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
2 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
14 uur geleden