Oscarnominaties uitgesteld naar 23 januari om branden in LA
LOS ANGELES (ANP) - De bekendmaking van de Oscarnominaties wordt uitgesteld door de bosbranden die Los Angeles momenteel teisteren. Dat heeft de Academy, die de belangrijkste filmprijzen ter wereld toekent, besloten. De nominaties zouden oorspronkelijk komende vrijdag worden bekendgemaakt, maar dat is verplaatst naar 23 januari.
Vooralsnog staat de uitreiking van de Oscars gepland op zondag 2 maart. De ceremonie vindt plaats in het Dolby Theatre in Hollywood. De Academy heeft ook bekendgemaakt dat de traditionele lunch met alle belangrijke genomineerden dit jaar niet doorgaat vanwege de branden.
"We zijn gebroken door de impact van de branden en grote verliezen voor zoveel mensen die deel uitmaken van onze filmgemeenschap", aldus de president van de Academy. De branden hebben veel Hollywoodsterren geraakt. Een groot aantal villa's in de wijk Pacific Palisades, waar veel sterren wonen, is afgebrand.
Grammy Awards
Op 2 februari vindt in LA ook de uitreiking van de Grammy Awards plaats en die show gaat vooralsnog gewoon door. Wel wordt tijdens de ceremonie met muziekprijzen geld ingezameld voor getroffenen, heeft organisator Recording Academy laten weten in een brief aan leden.
Recording Academy heeft samen met non-profitorganisatie MusiCares de stichting Los Angeles Fire Relief Effort opgezet, is te lezen in de brief die online is gedeeld. De organisatie is zelf begonnen met een donatie van 1 miljoen dollar. Dankzij andere donaties is inmiddels al voor 2 miljoen dollar aan hulpmiddelen verspreid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiƫle diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israƫl, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
5 uur geleden