Oscarnominaties uitgesteld naar 23 januari om branden in LA
LOS ANGELES (ANP) - De bekendmaking van de Oscarnominaties wordt uitgesteld door de bosbranden die Los Angeles momenteel teisteren. Dat heeft de Academy, die de belangrijkste filmprijzen ter wereld toekent, besloten. De nominaties zouden oorspronkelijk komende vrijdag worden bekendgemaakt, maar dat is verplaatst naar 23 januari.
Vooralsnog staat de uitreiking van de Oscars gepland op zondag 2 maart. De ceremonie vindt plaats in het Dolby Theatre in Hollywood. De Academy heeft ook bekendgemaakt dat de traditionele lunch met alle belangrijke genomineerden dit jaar niet doorgaat vanwege de branden.
"We zijn gebroken door de impact van de branden en grote verliezen voor zoveel mensen die deel uitmaken van onze filmgemeenschap", aldus de president van de Academy. De branden hebben veel Hollywoodsterren geraakt. Een groot aantal villa's in de wijk Pacific Palisades, waar veel sterren wonen, is afgebrand.
Grammy Awards
Op 2 februari vindt in LA ook de uitreiking van de Grammy Awards plaats en die show gaat vooralsnog gewoon door. Wel wordt tijdens de ceremonie met muziekprijzen geld ingezameld voor getroffenen, heeft organisator Recording Academy laten weten in een brief aan leden.
Recording Academy heeft samen met non-profitorganisatie MusiCares de stichting Los Angeles Fire Relief Effort opgezet, is te lezen in de brief die online is gedeeld. De organisatie is zelf begonnen met een donatie van 1 miljoen dollar. Dankzij andere donaties is inmiddels al voor 2 miljoen dollar aan hulpmiddelen verspreid.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
1 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
5 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
8 uur geleden