Oscarnominatie voor korte animatiefilm van Nederlandse Nina Gantz
LOS ANGELES (ANP) - De animatiefilm Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz maakt kans op een Oscar. De film is genomineerd in de categorie beste korte animatiefilm, maakte de Academy of Motion Picture Arts and Sciences donderdag bekend.
De stop-motion-animatie Wander to Wonder gaat over drie sterren uit een kindertelevisieserie uit de jaren tachtig, Mary, Billybud en Fumbleton. Nadat de maker van de show is overleden, blijven ze alleen achter in de studio. Geplaagd door honger en verdriet ploeteren ze door en maken ze - steeds vreemdere - afleveringen voor hun fans. De film ging in wereldpremière in Venetië en werd onlangs genomineerd voor een BAFTA, won een Gouden Kalf, Best Short bij de British Independent Film Awards en werd genomineerd voor de European Film Awards. In de Nederlandse bioscopen trok de film ruim 33.000 bezoekers.
"Dit is geweldig", reageert Gantz. "We hebben acht jaar aan deze film gewerkt en er waren zoveel momenten waarop ik dacht dat hij nooit zou afkomen, dus dat Wander to Wonder nu op weg is naar de Oscars, is echt ongelooflijk! Ik ben zo blij dat de film zoveel mensen raakt, want hoewel hij een beetje absurd en duister is, gaat hij uiteindelijk over zeer menselijke en echte emoties." Voor producent Stienette Bosklopper is de nominatie "echt de kers op de taart".
De laatste keer dat er een Nederlandse korte film genomineerd werd voor een Oscar was in 2015. A Single Life van Job, Joris en Marieke werd genomineerd in de categorie Animated Short Film. Wander to Wonder neemt het op tegen Beautiful Men, In The Shadow of the Cypress, Yuck! en Magic Candies.
De uitreiking van de 97e Academy Awards vindt plaats op 2 maart.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
8 uur geleden