Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oscarnominatie voor korte animatiefilm van Nederlandse Nina Gantz

Oscarnominatie voor korte animatiefilm van Nederlandse Nina Gantz

LOS ANGELES (ANP) - De animatiefilm Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz maakt kans op een Oscar. De film is genomineerd in de categorie beste korte animatiefilm, maakte de Academy of Motion Picture Arts and Sciences donderdag bekend.

De stop-motion-animatie Wander to Wonder gaat over drie sterren uit een kindertelevisieserie uit de jaren tachtig, Mary, Billybud en Fumbleton. Nadat de maker van de show is overleden, blijven ze alleen achter in de studio. Geplaagd door honger en verdriet ploeteren ze door en maken ze - steeds vreemdere - afleveringen voor hun fans. De film ging in wereldpremière in Venetië en werd onlangs genomineerd voor een BAFTA, won een Gouden Kalf, Best Short bij de British Independent Film Awards en werd genomineerd voor de European Film Awards. In de Nederlandse bioscopen trok de film ruim 33.000 bezoekers.

"Dit is geweldig", reageert Gantz. "We hebben acht jaar aan deze film gewerkt en er waren zoveel momenten waarop ik dacht dat hij nooit zou afkomen, dus dat Wander to Wonder nu op weg is naar de Oscars, is echt ongelooflijk! Ik ben zo blij dat de film zoveel mensen raakt, want hoewel hij een beetje absurd en duister is, gaat hij uiteindelijk over zeer menselijke en echte emoties." Voor producent Stienette Bosklopper is de nominatie "echt de kers op de taart".

De laatste keer dat er een Nederlandse korte film genomineerd werd voor een Oscar was in 2015. A Single Life van Job, Joris en Marieke werd genomineerd in de categorie Animated Short Film. Wander to Wonder neemt het op tegen Beautiful Men, In The Shadow of the Cypress, Yuck! en Magic Candies.

De uitreiking van de 97e Academy Awards vindt plaats op 2 maart.

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

2 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

3 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

5 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

7 uur geleden
Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

9 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

10 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

10 uur geleden