Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka volgens Forbes opnieuw bestbetaalde vrouwelijke sporter

Osaka volgens Forbes opnieuw bestbetaalde vrouwelijke sporter

NEW YORK (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is de best verdienende sportvrouw ter wereld. Met een geschat inkomen van 51,1 miljoen dollar (zo'n 48 miljoen euro) staat ze bovenaan de ranglijst van het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. De afgelopen twee jaar nam ze die positie ook al in.

Op de tweede plaats volgt met Serena Williams nog een tennisster. De 41-jarige Amerikaanse kwam tot 41,3 miljoen dollar (38,1 miljoen euro) in 2022. De derde plaats is voor de Chinese skiester Eileen Gu. Zij haalde dit jaar 20,1 miljoen dollar (18,9 miljoen euro) binnen. Gu werd begin dit jaar op de Winterspelen in Peking tweevoudig olympisch kampioene freestyleskiën (big air en halfpipe).

De Britse tennisster Emma Raducanu staat op plek vier: zij kwam in 2022 tot 18,7 miljoen dollar (17,6 miljoen euro). Iga Swiatek, de Poolse nummer één van de wereld in het tennis, staat vijfde met 14,9 miljoen dollar (14 miljoen euro). In de top 15 van de ranking staan tien tennissters.

Forbes telt bij de ranking lonen, premies en bonussen op sportief vlak mee, maar ook een schatting van advertentie- en marketinginkomsten. Bij Osaka komt meer dan 50 miljoen dollar van haar inkomen uit sponsoring. Forbes hield geen rekening met belastingen of commissies aan managers.

Meer uit Sport

Bondscoach Delmée laat Meijer en Visser allebei keepen op EK

UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée kiest er op het Europees kampioenschap van volgende maand in Mönchengladbach voor zowel Derk Meijer als Maurits Visser te laten keepen. Dat zegt hij in een persbericht van hockeybond KNHB.

1 uur geleden
Olympisch kampioen Cheptegei doet mee aan marathon van Amsterdam

ALKMAAR (ANP) - Olympisch kampioen Joshua Cheptegei doet zondag 19 oktober mee aan de marathon van Amsterdam. Dat meldt de organisatie van het evenement.

2 uur geleden
Synchroonzwemster Steenbeek zevende in WK-finale vrije kür solo

SINGAPORE (ANP) - Synchroonzwemster Marloes Steenbeek is bij de wereldkampioenschappen in Singapore als zevende geëindigd in de finale van de vrije kür solo. De 20-jarige Nederlandse noteerde 226.3387 punten en eindigde daarmee één plek hoger dan in de voorronde.

3 uur geleden
Van der Poel met longontsteking uit Tour de France

PARIJS (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel verschijnt niet aan de start voor de zestiende etappe van de Tour de France naar de Mont Ventoux. De Nederlander heeft een longontsteking opgelopen en de Ronde van Frankrijk verlaten.

4 uur geleden
Venus Williams keert met zege in dubbelspel terug op tennisbaan

WASHINGTON (ANP) - Venus Williams is met een zege teruggekeerd op de tennisbaan. De 45-jarige Amerikaanse was samen met haar landgenote Hailey Baptiste te sterk voor de Canadese Eugenie Bouchard en Amerikaanse Clervie Ngounoue in de eerste ronde van het dubbelspel van het toernooi van Washington: 6-3 6-1.

13 uur geleden
Van Gerwen verslaat Van Barneveld in Nederlandse dartsklassieker

BLACKPOOL (ANP) - Michael van Gerwen staat in de tweede ronde van de World Matchplay. Hij was na een serie matige legs op tijd bij de les tegen Raymond van Barneveld: 10-6.

13 uur geleden
Waterpolsters gaan op voor duel om vijfde plek na zege op Italië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht gewonnen van Italië: 16-13. De periodestanden waren 6-2 2-4 5-3 3-4.

20 uur geleden