Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - Naomi Osaka heeft op de Australian Open haar vierde grandslamtitel veroverd. De Japanse tennisster, de nummer 3 van de wereld, was in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-3 de baas.

De finale duurde een uur en 17 minuten. Osaka, die het afmaakte met een lovegame, benutte bij 5-3 in de tweede set op eigen service haar eerste wedstrijdpunt door een gemiste return van Brady.

In de eerste set liep Osaka uit naar een 3-1-voorsprong. Brady maakte de servicebreak ongedaan en serveerde op 5-4 om in de set te blijven. Op het eerste setpunt van Osaka sloeg ze echter een op het oog eenvoudige forehand in het net.

Osaka liep, zonder te imponeren, in de tweede set uit naar 4-0 en de onervaren Brady oogde aangeslagen. Door een aantal slordigheden bij de Japanse kwam ze echter terug tot 4-2, maar verder liet Osaka het niet komen. Met een sterke game maakte ze het toch nog overtuigend af.

Eerste finale voor Brady

In zeven duels heeft Osaka, die in de halve finales Serena Williams versloeg, slechts één set verloren; in de vierde ronde tegen de Spaanse Garbiñe Muguruza overleefde ze twee wedstrijdpunten.

De 23-jarige Osaka was in 2019 ook al de sterkste op de Australian Open. Ook de US Open won ze twee keer; in 2018 en 2020. Op Roland Garros en Wimbledon is ze nog nooit voorbij de derde ronde gekomen.

De twee jaar oudere Brady, de mondiale nummer 24, stond voor het eerst in de eindstrijd van een grandslamtoernooi.

De finale mocht worden bijgewoond door publiek. In totaal mochten er iets minder dan 7500 fans aanwezig zijn. Dat is ongeveer de helft van de capaciteit van de Rod Laver Arena. Eerder in de week moest Melbourne in lockdown, waardoor er vijf dagen geen toeschouwers welkom waren op Melbourne Park.

Meer uit Sport

Spaanse tennistopper Alcaraz wint masterstoernooi van Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

42 minuten geleden
Bezzecchi wint GP van Qatar, nog geen titel MotoGP voor Márquez

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.

1 uur geleden
Belg Nys wint voor tweede keer EK veldrijden, Nieuwenhuis vierde

ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.

2 uur geleden
Motorcoureur Veijer valt meteen uit bij GP van Qatar

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.

3 uur geleden
MotoGP-rijder Bagnaia uitgeschakeld door dubbele voetbreuk

LUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.

4 uur geleden
Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

8 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

9 uur geleden