Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - Naomi Osaka heeft op de Australian Open haar vierde grandslamtitel veroverd. De Japanse tennisster, de nummer 3 van de wereld, was in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-3 de baas.

De finale duurde een uur en 17 minuten. Osaka, die het afmaakte met een lovegame, benutte bij 5-3 in de tweede set op eigen service haar eerste wedstrijdpunt door een gemiste return van Brady.

In de eerste set liep Osaka uit naar een 3-1-voorsprong. Brady maakte de servicebreak ongedaan en serveerde op 5-4 om in de set te blijven. Op het eerste setpunt van Osaka sloeg ze echter een op het oog eenvoudige forehand in het net.

Osaka liep, zonder te imponeren, in de tweede set uit naar 4-0 en de onervaren Brady oogde aangeslagen. Door een aantal slordigheden bij de Japanse kwam ze echter terug tot 4-2, maar verder liet Osaka het niet komen. Met een sterke game maakte ze het toch nog overtuigend af.

Eerste finale voor Brady

In zeven duels heeft Osaka, die in de halve finales Serena Williams versloeg, slechts één set verloren; in de vierde ronde tegen de Spaanse Garbiñe Muguruza overleefde ze twee wedstrijdpunten.

De 23-jarige Osaka was in 2019 ook al de sterkste op de Australian Open. Ook de US Open won ze twee keer; in 2018 en 2020. Op Roland Garros en Wimbledon is ze nog nooit voorbij de derde ronde gekomen.

De twee jaar oudere Brady, de mondiale nummer 24, stond voor het eerst in de eindstrijd van een grandslamtoernooi.

De finale mocht worden bijgewoond door publiek. In totaal mochten er iets minder dan 7500 fans aanwezig zijn. Dat is ongeveer de helft van de capaciteit van de Rod Laver Arena. Eerder in de week moest Melbourne in lockdown, waardoor er vijf dagen geen toeschouwers welkom waren op Melbourne Park.

Meer uit Sport

Einde seizoen voor wielrenner Vingegaard na val in Tour de France

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.

4 uur geleden
Eerste EK-plak op 4x400 meter 'met hart en ziel' voor Bonevacia

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.

13 uur geleden
Broeders-Bol: goud winnen voelt als vanouds, maar went nooit

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."

13 uur geleden
Broeders-Bol voorbij Blankers-Koen op eeuwige medaillelijst EK

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.

13 uur geleden
Nederlandse atletiekploeg beleeft met 14 medailles beste EK ooit

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.

15 uur geleden
Phijffers loodst estafettemannen naar brons op 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.

16 uur geleden
Britse atlete Hunt gaat Blankers-Koen voorbij met vierde EK-goud

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.

16 uur geleden