Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - Naomi Osaka heeft op de Australian Open haar vierde grandslamtitel veroverd. De Japanse tennisster, de nummer 3 van de wereld, was in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-3 de baas.

De finale duurde een uur en 17 minuten. Osaka, die het afmaakte met een lovegame, benutte bij 5-3 in de tweede set op eigen service haar eerste wedstrijdpunt door een gemiste return van Brady.

In de eerste set liep Osaka uit naar een 3-1-voorsprong. Brady maakte de servicebreak ongedaan en serveerde op 5-4 om in de set te blijven. Op het eerste setpunt van Osaka sloeg ze echter een op het oog eenvoudige forehand in het net.

Osaka liep, zonder te imponeren, in de tweede set uit naar 4-0 en de onervaren Brady oogde aangeslagen. Door een aantal slordigheden bij de Japanse kwam ze echter terug tot 4-2, maar verder liet Osaka het niet komen. Met een sterke game maakte ze het toch nog overtuigend af.

Eerste finale voor Brady

In zeven duels heeft Osaka, die in de halve finales Serena Williams versloeg, slechts één set verloren; in de vierde ronde tegen de Spaanse Garbiñe Muguruza overleefde ze twee wedstrijdpunten.

De 23-jarige Osaka was in 2019 ook al de sterkste op de Australian Open. Ook de US Open won ze twee keer; in 2018 en 2020. Op Roland Garros en Wimbledon is ze nog nooit voorbij de derde ronde gekomen.

De twee jaar oudere Brady, de mondiale nummer 24, stond voor het eerst in de eindstrijd van een grandslamtoernooi.

De finale mocht worden bijgewoond door publiek. In totaal mochten er iets minder dan 7500 fans aanwezig zijn. Dat is ongeveer de helft van de capaciteit van de Rod Laver Arena. Eerder in de week moest Melbourne in lockdown, waardoor er vijf dagen geen toeschouwers welkom waren op Melbourne Park.

Meer uit Sport

Drie halve finaleplaatsen voor Nederlanders op EK zwemmen

SAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.

26 minuten geleden
Ronde van Portugal gaat versoberd verder na dodelijk incident

PAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.

1 uur geleden
Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

12 uur geleden
Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

14 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

14 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

15 uur geleden