Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

Osaka verovert in Melbourne vierde grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - Naomi Osaka heeft op de Australian Open haar vierde grandslamtitel veroverd. De Japanse tennisster, de nummer 3 van de wereld, was in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-3 de baas.

De finale duurde een uur en 17 minuten. Osaka, die het afmaakte met een lovegame, benutte bij 5-3 in de tweede set op eigen service haar eerste wedstrijdpunt door een gemiste return van Brady.

In de eerste set liep Osaka uit naar een 3-1-voorsprong. Brady maakte de servicebreak ongedaan en serveerde op 5-4 om in de set te blijven. Op het eerste setpunt van Osaka sloeg ze echter een op het oog eenvoudige forehand in het net.

Osaka liep, zonder te imponeren, in de tweede set uit naar 4-0 en de onervaren Brady oogde aangeslagen. Door een aantal slordigheden bij de Japanse kwam ze echter terug tot 4-2, maar verder liet Osaka het niet komen. Met een sterke game maakte ze het toch nog overtuigend af.

Eerste finale voor Brady

In zeven duels heeft Osaka, die in de halve finales Serena Williams versloeg, slechts één set verloren; in de vierde ronde tegen de Spaanse Garbiñe Muguruza overleefde ze twee wedstrijdpunten.

De 23-jarige Osaka was in 2019 ook al de sterkste op de Australian Open. Ook de US Open won ze twee keer; in 2018 en 2020. Op Roland Garros en Wimbledon is ze nog nooit voorbij de derde ronde gekomen.

De twee jaar oudere Brady, de mondiale nummer 24, stond voor het eerst in de eindstrijd van een grandslamtoernooi.

De finale mocht worden bijgewoond door publiek. In totaal mochten er iets minder dan 7500 fans aanwezig zijn. Dat is ongeveer de helft van de capaciteit van de Rod Laver Arena. Eerder in de week moest Melbourne in lockdown, waardoor er vijf dagen geen toeschouwers welkom waren op Melbourne Park.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka met overmacht naar derde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft op de US Open haar jacht op titelprolongatie voortgezet met een vlotte zege in de tweede ronde op de Russische qualifier Polina Jatsenko. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-1 6-1 van de nummer 160 van de wereldranglijst.

5 uur geleden
De Jong haalt voor het eerst tweede ronde US Open na vijfsetter

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong (26) heeft op de US Open voor het eerst de tweede ronde bereikt. De Nederlandse nummer 100 van de wereld rekende in de eerste ronde af met de Italiaan Francesco Passaro (25), de mondiale nummer 207. Hij had daar vijf sets voor nodig: 2-6 6-2 4-6 6-3 6-2.

7 uur geleden
LA Clippers bestraft voor salarisfraude bij vedette Leonard

NEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.

9 uur geleden
Transferrecord Premier League-clubs van meer dan 4 miljard euro

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.

15 uur geleden
Brennan sprint naar derde ritzege in Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.

15 uur geleden
Nog altijd onduidelijkheid over vervolg schaatscarrière Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.

19 uur geleden
Zieke Mads Pedersen stapt uit Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.

20 uur geleden