Osaka overleeft wedstrijdpunten en bereikt kwartfinales
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka heeft in de vierde ronde van de Australian Open twee matchpoints overleefd. Ze versloeg met grote moeite de Spaanse Garbiñe Muguruza, die vorig jaar tot de finale reikte. Het duel in de Rod Laver Arena eindigde na 1 uur en 55 minuten: 4-6 6-4 7-5.
"Op de belangrijke punten moest ik ervoor gaan", zei Osaka over het overleven van de wedstrijdpunten. "Ik wist dat ik waarschijnlijk veel onnodige fouten zou maken, maar ik kon haar geen korte ballen geven, want dan zou ze het afmaken."
De 23-jarige Japanse kwam in de laatste set 5-3 achter. Ze werkte op eigen service twee matchpoints weg en kwam vervolgens goed terug door Muguruza te breken. De als derde geplaatste Osaka, die het afmaakte met een lovegame, neemt het in de kwartfinale op tegen Hsieh Su-Wei uit Taiwan. Zij won haar wedstrijd in twee sets van de Tsjechische Marketa Vondrousova: 6-4 6-2.
Weinig tegenstand
Osaka had hiervoor nog weinig tegenstand gehad. Al haar andere tegenstanders versloeg ze in twee sets. De drievoudig winnares van een grand slam staat in Australië voor het eerst op de baan sinds haar overwinning op de US Open. Ze won de Australian Open in 2019, maar werd vorig jaar in de derde ronde verrassend uitgeschakeld door de Amerikaanse tiener Coco Gauff.
Muguruza verloor vorig jaar in de finale van de Amerikaanse Sofia Kenin, die dit jaar al in de tweede ronde werd uitgeschakeld.
Meer uit Sport
VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
58 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
1 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
6 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
17 uur geleden