Osaka met glimlach naar kwartfinales tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi van Miami. De Japanse viervoudig grandslamwinnares versloeg de Amerikaanse Alison Riske in twee sets met 6-3 6-4 en maakte een ontspannen indruk.
Beide speelsters kregen in de partij in Florida veel breakkansen. Osaka wist er drie te benutten, een in de eerste set en twee in de tweede set. Riske wist de opslagbeurt van haar opponente alleen in de tweede set een keer te winnen.
Osaka toonde zich dankbaar na het behalen van de laatste acht in Miami. "Vorig jaar haalde ik hier ook de kwartfinales en was ik daar na mijn overwinning in Australië niet echt blij mee. Ik verwachtte te winnen. Nu ben ik weer in dezelfde positie en dit is een van de leukste momenten in mijn leven, nu ben ik echt dankbaar."
Tegenstandster Collins
De volgende tegenstandster van de 24-jarige Japanse is Danielle Collins. De 28-jarige Amerikaanse, dit jaar finaliste op de Australian Open, versloeg met 6-2 6-4 Ons Jabeur uit Tunesië.
Demi Schuurs werd in de tweede ronde van het WTA-toernooi van Miami uitgeschakeld. De 28-jarige tennisster en haar Amerikaanse dubbelpartner Desirae Krawczyk verloren van de Belgische Kirsten Flipkens en de Indiase Sania Mirza in twee sets: 6-2 6-4.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
23 uur geleden