Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka mag Japan vertegenwoordigen op Spelen in Parijs

Osaka mag Japan vertegenwoordigen op Spelen in Parijs

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka mag haar land vertegenwoordigen op de Olympische Spelen van Parijs. De voormalig nummer 1 van de wereld voldeed niet aan de eis van twee deelnames aan wedstrijden voor de Billie Jean King Cup. Desondanks geeft de internationale tennisbond ITF haar toestemming om deel te nemen.

De 26-jarige Osaka stak drie jaar geleden tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio de vlam aan. Ze werd in eigen land uitgeschakeld in de derde ronde.

Mede door blessures, mentale problemen en een bevalling zakte de viervoudig grandslamwinnares weg op de wereldranglijst. Ze is nu de nummer 125 van de wereld. Behalve Osaka heeft ook voormalig US Open-finalist Kei Nishikori toestemming gekregen om op de Olympische Spelen voor Japan uit te komen.

Rosmalen

In april sprak Osaka haar wens uit om Japan toch te vertegenwoordigen in Parijs ondanks dat ze niet aan de eisen voldeed. "Ik zou het geweldig vinden als ik naar de Spelen mag", zei Osaka. "Als kind keek ik al naar de Spelen, ik zag het als een groot sportfeest. Als ik weer mag meedoen heb ik de ambitie een medaille te winnen."

Osaka doet momenteel mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Vrijdag treft ze in de kwartfinales de Canadese Bianca Andreescu.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

8 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

10 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

13 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

14 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

14 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

16 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

18 uur geleden