Osaka mag Japan vertegenwoordigen op Spelen in Parijs
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka mag haar land vertegenwoordigen op de Olympische Spelen van Parijs. De voormalig nummer 1 van de wereld voldeed niet aan de eis van twee deelnames aan wedstrijden voor de Billie Jean King Cup. Desondanks geeft de internationale tennisbond ITF haar toestemming om deel te nemen.
De 26-jarige Osaka stak drie jaar geleden tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio de vlam aan. Ze werd in eigen land uitgeschakeld in de derde ronde.
Mede door blessures, mentale problemen en een bevalling zakte de viervoudig grandslamwinnares weg op de wereldranglijst. Ze is nu de nummer 125 van de wereld. Behalve Osaka heeft ook voormalig US Open-finalist Kei Nishikori toestemming gekregen om op de Olympische Spelen voor Japan uit te komen.
Rosmalen
In april sprak Osaka haar wens uit om Japan toch te vertegenwoordigen in Parijs ondanks dat ze niet aan de eisen voldeed. "Ik zou het geweldig vinden als ik naar de Spelen mag", zei Osaka. "Als kind keek ik al naar de Spelen, ik zag het als een groot sportfeest. Als ik weer mag meedoen heb ik de ambitie een medaille te winnen."
Osaka doet momenteel mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Vrijdag treft ze in de kwartfinales de Canadese Bianca Andreescu.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
22 uur geleden