Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka mag Japan vertegenwoordigen op Spelen in Parijs

Osaka mag Japan vertegenwoordigen op Spelen in Parijs

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka mag haar land vertegenwoordigen op de Olympische Spelen van Parijs. De voormalig nummer 1 van de wereld voldeed niet aan de eis van twee deelnames aan wedstrijden voor de Billie Jean King Cup. Desondanks geeft de internationale tennisbond ITF haar toestemming om deel te nemen.

De 26-jarige Osaka stak drie jaar geleden tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio de vlam aan. Ze werd in eigen land uitgeschakeld in de derde ronde.

Mede door blessures, mentale problemen en een bevalling zakte de viervoudig grandslamwinnares weg op de wereldranglijst. Ze is nu de nummer 125 van de wereld. Behalve Osaka heeft ook voormalig US Open-finalist Kei Nishikori toestemming gekregen om op de Olympische Spelen voor Japan uit te komen.

Rosmalen

In april sprak Osaka haar wens uit om Japan toch te vertegenwoordigen in Parijs ondanks dat ze niet aan de eisen voldeed. "Ik zou het geweldig vinden als ik naar de Spelen mag", zei Osaka. "Als kind keek ik al naar de Spelen, ik zag het als een groot sportfeest. Als ik weer mag meedoen heb ik de ambitie een medaille te winnen."

Osaka doet momenteel mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Vrijdag treft ze in de kwartfinales de Canadese Bianca Andreescu.

Meer uit Sport

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

15 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

18 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

18 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

19 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

21 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden