Osaka mag Japan vertegenwoordigen op Spelen in Parijs
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka mag haar land vertegenwoordigen op de Olympische Spelen van Parijs. De voormalig nummer 1 van de wereld voldeed niet aan de eis van twee deelnames aan wedstrijden voor de Billie Jean King Cup. Desondanks geeft de internationale tennisbond ITF haar toestemming om deel te nemen.
De 26-jarige Osaka stak drie jaar geleden tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio de vlam aan. Ze werd in eigen land uitgeschakeld in de derde ronde.
Mede door blessures, mentale problemen en een bevalling zakte de viervoudig grandslamwinnares weg op de wereldranglijst. Ze is nu de nummer 125 van de wereld. Behalve Osaka heeft ook voormalig US Open-finalist Kei Nishikori toestemming gekregen om op de Olympische Spelen voor Japan uit te komen.
Rosmalen
In april sprak Osaka haar wens uit om Japan toch te vertegenwoordigen in Parijs ondanks dat ze niet aan de eisen voldeed. "Ik zou het geweldig vinden als ik naar de Spelen mag", zei Osaka. "Als kind keek ik al naar de Spelen, ik zag het als een groot sportfeest. Als ik weer mag meedoen heb ik de ambitie een medaille te winnen."
Osaka doet momenteel mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Vrijdag treft ze in de kwartfinales de Canadese Bianca Andreescu.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden