Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Osaka keert na vijf jaar terug in halve finales US Open

Osaka keert na vijf jaar terug in halve finales US Open

NEW YORK (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka heeft vijf jaar na het winnen van haar tweede US Open voor het eerst weer de halve finales bereikt van het grandslamtoernooi in New York. De 27-jarige Osaka rekende in de kwartfinales in twee sets af met de Tsjechische Karolina Muchova: 6-4 7-6 (3). De als 23e geplaatste Japanse treft in de halve finale de Amerikaanse Amanda Anisimova, die in de kwartfinales de Poolse Iga Swiatek uitschakelde en daarmee revanche nam voor haar vernederende nederlaag van 6-0 6-0 tegen Swiatek in de finale van Wimbledon dit jaar.

Osaka won op de US Open al drie keer van een hoger geplaatste speelster en laat flitsen zien van de tennisster die tussen 2018 en 2021 twee keer de Australian Open en twee keer de US Open won. Ze brak haar carrière in 2023 af wegens zwangerschap. Sinds haar rentree wist de voormalig nummer 1 van de wereld nog niet uit te blinken in de grote toernooien.

"Ik heb ontdekt dat ik veel meer van tennis houd dan ik dacht. Ik houd echt van die uitdaging", zei ze na haar zege op Muchova. "Het is net als met een videogame. Je begint eraan en telkens als je een level niet haalt, begin je weer opnieuw net zolang tot je het level wel haalt. Het is soms best lastig, maar ik zou het voor geen goud willen missen", aldus de Japanse, die in het verleden worstelde met mentale problemen.

Meer uit Sport

Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

2 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

17 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

17 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

18 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

19 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

1 dag geleden