Osaka heeft nu meer grandslamtitels dan 'gewone' titels
MELBOURNE (ANP) - Naomi Osaka bracht zaterdag met de winst van de Australian Open haar aantal titels op zeven. Saillant detail is dat de 23-jarige Japanse nu meer grandslamtitels heeft dan eindzeges op reguliere WTA-toernooien; vier om drie.
Osaka heeft nu twee Australian Open-titels (2019 en 2021) en ze was ook twee keer de beste op de US Open (2018 en 2020). Ze pakte in 2018 haar eerste titel op Indian Wells en zegevierde een jaar later in Osaka en Peking.
Een opmerkelijk gegeven is dat Osaka iedere keer dat ze doordrong tot de laatste acht op een grand slam ook de titel veroverde. Nog nooit verloor ze dus een kwartfinale, halve finale of eindstrijd op het hoogste podium.
Osaka, die zaterdag in de eindstrijd de Amerikaanse Jennifer Brady versloeg (6-4 6-3), is de eerste speelster sinds Monica Seles die haar eerste vier grandslamfinales allemaal heeft weten te winnen. Seles lukte dat ook, in 1990 en 1991.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
1 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
22 uur geleden