Osaka heeft nu meer grandslamtitels dan 'gewone' titels
MELBOURNE (ANP) - Naomi Osaka bracht zaterdag met de winst van de Australian Open haar aantal titels op zeven. Saillant detail is dat de 23-jarige Japanse nu meer grandslamtitels heeft dan eindzeges op reguliere WTA-toernooien; vier om drie.
Osaka heeft nu twee Australian Open-titels (2019 en 2021) en ze was ook twee keer de beste op de US Open (2018 en 2020). Ze pakte in 2018 haar eerste titel op Indian Wells en zegevierde een jaar later in Osaka en Peking.
Een opmerkelijk gegeven is dat Osaka iedere keer dat ze doordrong tot de laatste acht op een grand slam ook de titel veroverde. Nog nooit verloor ze dus een kwartfinale, halve finale of eindstrijd op het hoogste podium.
Osaka, die zaterdag in de eindstrijd de Amerikaanse Jennifer Brady versloeg (6-4 6-3), is de eerste speelster sinds Monica Seles die haar eerste vier grandslamfinales allemaal heeft weten te winnen. Seles lukte dat ook, in 1990 en 1991.
Meer uit Sport
ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
11 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
15 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
1 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Gradus Kraus verdedigt op 28 november zijn Europese titel in het lichtzwaargewicht. De Duitser Adam Deines is in Amsterdam zijn tegenstander, meldt organisator Boxing Gladiators.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout kan op de WK in Azerbeidzjan maximaal nog de bronzen medaille halen in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse verloor in de halve finale op ippon van de Japanse titelverdedigster Haruka Kaju. De Nederlandse neemt het in de strijd om het brons op tegen Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
3 uur geleden