Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OS-kampioene hinkstapspringen Rojas mist Spelen door blessure

OS-kampioene hinkstapspringen Rojas mist Spelen door blessure

MADRID (ANP) - Olympisch kampioene hinkstapspringen Yulimar Rojas doet komende zomer niet mee aan de Spelen van Parijs. De 28-jarige Venezolaanse heeft tijdens een training een achillespeesblessure opgelopen en heeft daarna in Madrid een operatie ondergaan.

"Mijn hart is gebroken. Het spijt me zeer dat ik niet op de Spelen in Parijs kan zijn", schreef Rojas op sociale media, met daarbij een foto van haar in een ziekenhuisbed. Het ongeval gebeurde bij een landing na een sprong. "Ik voelde een intense pijn, die het gevolg is van een gescheurde achillespees."

Rojas behaalde zilver op de Olympische Spelen van Rio 2016 en won goud in Tokio. In Boedapest werd ze vorig jaar voor de vierde keer wereldkampioen, nadat ze met haar laatste sprong de achtste plaats had verruild voor de eerste. Ze is ook wereldrecordhoudster met 15 meter en 74 centimeter.

In Venezuela wordt ze gezien als een nationale held. "Al mijn liefde, solidariteit en steun. We houden van je en we kennen je inzet en discipline. Je bent een strijder voor het leven, een voorbeeld voor de jeugd", gaf president Nicolás Maduro de atlete een steunbetuiging. Rojas woont in Spanje.

Meer uit Sport

Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

1 minuut geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

1 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

2 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

4 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

5 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

5 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

5 uur geleden