Ørsted mag verder met bouw groot windpark voor Amerikaanse kust
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag verder met de bouw van het windpark Revolution Wind voor de kust van Rhode Island, terwijl het wacht op uitspraak in een rechtszaak. Dat heeft een Amerikaanse rechter besloten. De werkzaamheden werden op 22 december stilgelegd door de Amerikaanse regering uit zorgen om de nationale veiligheid. Windmolens kunnen volgens de regering onder meer radarsystemen verstoren.
Het windpark "zou onherstelbare schade oplopen" als het werk stil blijft liggen, oordeelde de rechter. Het Deense windenergiebedrijf kan verder bouwen, terwijl op de achtergrond een rechtszaak tegen de Amerikaanse regering loopt. Het is de tweede poging van de regering-Trump om de bouw stil te leggen. In beide gevallen oordeelde een rechter dat het werk door mag gaan in afwachting van de rechtszaak.
Het windpark voor de Amerikaanse oostkust is voor bijna 90 procent klaar. Het windmolenpark levert volgens Ørsted stroom aan ruim 350.000 huishoudens in Rhode Island.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
13 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
13 uur geleden