Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Sally: overstromingen en stroomuitval in zuiden VS

Orkaan Sally: overstromingen en stroomuitval in zuiden VS

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - De orkaan Sally heeft in de nacht van woensdag op donderdag huisgehouden in Alabama en het noordwesten van Florida. Beide Amerikaanse staten kregen te maken met hevige overstromingen en stroomuitval. Het nationaal orkaancentrum NHC in Miami spreekt van "historische en rampzalige" overstromingen.

Een persoon zou door de orkaan zijn omgekomen in de kustplaats Orange Beach in Alabama. De politie kan echter niet bevestigen dat de man, van wie het levenloze lichaam is aangespoeld slachtoffer van de orkaan is geworden.

Delen van de kust van de Golf van Mexico hebben tot dusver te maken gehad met meer dan 460 millimeter regen. Verwacht wordt dat de hoeveelheid neerslag nog toeneemt terwijl de windsnelheden afnemen.

Levensbedreigende situaties

In de kuststad Pensacola in Florida stond op sommige plekken maar liefst 1,5 meter water. Meer dan een half miljoen huishoudens en bedrijven in de regio zitten zonder stroom.

Meerdere bewoners van de kustlijn in Florida en Alabama zeggen dat zij verrast zijn door de schade die de traag-bewegende orkaan heeft veroorzaakt. Het NHC waarschuwde eerder echter dat Sally nog altijd levensbedreigende situaties kan veroorzaken.

Meer uit Buitenland

Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

32 minuten geleden
FBI looft tot 50.000 dollar uit in zoektocht naar schutter Brown

PROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.

58 minuten geleden
Trump klaagt BBC aan om montage en eist 5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.

2 uur geleden
Bedrijf Jared Kushner laat omstreden hotelplan Belgrado vallen

MIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.

2 uur geleden
Bronnen: schutters Bondi reisden vorige maand naar de Filipijnen

SYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.

3 uur geleden
Zelensky na overleg in Berlijn: nog geen ideaal vredesplan

BERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump bestempelt fentanyl tot massavernietigingswapen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.

7 uur geleden