Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Sally aan land met regen, regen en nog eens regen

Orkaan Sally aan land met regen, regen en nog eens regen

GULF SHORES (ANP) - Orkaan Sally is woensdag aan land gekomen in het zuiden van de Verenigde Staten. Het oog van de storm die gepaard gaat met windsnelheden van zo'n 165 kilometer per uur, passeerde de stad Gulf Shores in Alabama in de vroege ochtend.

De orkaan is er een van de tweede categorie op een schaal van vijf, meldt het National Hurricane Center. Die waarschuwt voor "catastrofale en levensbedreigende overstromingen" in het getroffen kustgebied. Sally trekt naar verwachting de komende dagen in noordoostelijke richting door het binnenland.

Stacy Stewart van het National Hurricane Center zegt tegen USA Today dat door de langzaam overtrekkende Sally op sommige plekken ongeveer 90 centimeter aan regen kan vallen. Ook meteoroloog Phil Klotzbach aan de Colorado State University verwacht heel veel regen. "Het wordt niet best", zegt hij.

Door het noodweer zitten inmiddels bijna 400.000 huizen en winkels in Alabama en Florida zonder stroom. Dat aantal zal naar verwachting verder oplopen. Op video's op sociale media is te zien dat de orkaan in Gulf Shores bomen ontwortelt, straatborden wegblaast en auto's vast komen te zitten door de wateroverlast.

Meer uit Buitenland

Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

43 minuten geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

58 minuten geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

2 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

2 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

3 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

3 uur geleden