Orkaan Milton komt aan land in Florida
SIESTA KEY (ANP) - De orkaan Milton heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. Dit meldt het National Hurricane Center in de Verenigde Staten. Het oog van de orkaan kwam aan in het westelijke Siesta Key. Milton raast met een maximale windsnelheid van 190 kilometer per uur door de staat. De storm is afgezwakt naar categorie drie maar is volgens het National Hurricane Center nog steeds levensbedreigend.
De Republikeinse gouverneur van Florida Ron DeSantis zei tegen de Amerikaanse televisiezender CBS News dat de staat goed voorbereid is op de orkaan door nationale en lokale steun. "We weten wat doen hier in Florida. We werken op constructieve wijze samen met president Biden, we hebben alle overheidsinstanties bijeengebracht en we werken constructief samen met onze lokale partners", aldus DeSantis.
Meer dan 770.000 huizen en bedrijven hebben geen stroom meer, volgens PowerOutage, een Amerikaanse site die stroomuitvallen bijhoudt. Voordat het oog van de orkaan Florida bereikte, rond 02.00 uur (Nederlandse tijd), waren er al 125 huizen verwoest, zei Florida's noodmanager Kevin Guthrie tegen The New York Times.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
19 minuten geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
9 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
9 uur geleden