Orkaan Milton komt aan land in Florida
SIESTA KEY (ANP) - De orkaan Milton heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. Dit meldt het National Hurricane Center in de Verenigde Staten. Het oog van de orkaan kwam aan in het westelijke Siesta Key. Milton raast met een maximale windsnelheid van 190 kilometer per uur door de staat. De storm is afgezwakt naar categorie drie maar is volgens het National Hurricane Center nog steeds levensbedreigend.
De Republikeinse gouverneur van Florida Ron DeSantis zei tegen de Amerikaanse televisiezender CBS News dat de staat goed voorbereid is op de orkaan door nationale en lokale steun. "We weten wat doen hier in Florida. We werken op constructieve wijze samen met president Biden, we hebben alle overheidsinstanties bijeengebracht en we werken constructief samen met onze lokale partners", aldus DeSantis.
Meer dan 770.000 huizen en bedrijven hebben geen stroom meer, volgens PowerOutage, een Amerikaanse site die stroomuitvallen bijhoudt. Voordat het oog van de orkaan Florida bereikte, rond 02.00 uur (Nederlandse tijd), waren er al 125 huizen verwoest, zei Florida's noodmanager Kevin Guthrie tegen The New York Times.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
24 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
13 uur geleden