Orkaan Milton komt aan land in Florida
SIESTA KEY (ANP) - De orkaan Milton heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. Dit meldt het National Hurricane Center in de Verenigde Staten. Het oog van de orkaan kwam aan in het westelijke Siesta Key. Milton raast met een maximale windsnelheid van 190 kilometer per uur door de staat. De storm is afgezwakt naar categorie drie maar is volgens het National Hurricane Center nog steeds levensbedreigend.
De Republikeinse gouverneur van Florida Ron DeSantis zei tegen de Amerikaanse televisiezender CBS News dat de staat goed voorbereid is op de orkaan door nationale en lokale steun. "We weten wat doen hier in Florida. We werken op constructieve wijze samen met president Biden, we hebben alle overheidsinstanties bijeengebracht en we werken constructief samen met onze lokale partners", aldus DeSantis.
Meer dan 770.000 huizen en bedrijven hebben geen stroom meer, volgens PowerOutage, een Amerikaanse site die stroomuitvallen bijhoudt. Voordat het oog van de orkaan Florida bereikte, rond 02.00 uur (Nederlandse tijd), waren er al 125 huizen verwoest, zei Florida's noodmanager Kevin Guthrie tegen The New York Times.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
4 uur geleden