Orkaan Milton komt aan land in Florida
SIESTA KEY (ANP) - De orkaan Milton heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. Dit meldt het National Hurricane Center in de Verenigde Staten. Het oog van de orkaan kwam aan in het westelijke Siesta Key. Milton raast met een maximale windsnelheid van 190 kilometer per uur door de staat. De storm is afgezwakt naar categorie drie maar is volgens het National Hurricane Center nog steeds levensbedreigend.
De Republikeinse gouverneur van Florida Ron DeSantis zei tegen de Amerikaanse televisiezender CBS News dat de staat goed voorbereid is op de orkaan door nationale en lokale steun. "We weten wat doen hier in Florida. We werken op constructieve wijze samen met president Biden, we hebben alle overheidsinstanties bijeengebracht en we werken constructief samen met onze lokale partners", aldus DeSantis.
Meer dan 770.000 huizen en bedrijven hebben geen stroom meer, volgens PowerOutage, een Amerikaanse site die stroomuitvallen bijhoudt. Voordat het oog van de orkaan Florida bereikte, rond 02.00 uur (Nederlandse tijd), waren er al 125 huizen verwoest, zei Florida's noodmanager Kevin Guthrie tegen The New York Times.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
4 uur geleden