Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Milton komt aan land in Florida

Orkaan Milton komt aan land in Florida

SIESTA KEY (ANP) - De orkaan Milton heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. Dit meldt het National Hurricane Center in de Verenigde Staten. Het oog van de orkaan kwam aan in het westelijke Siesta Key. Milton raast met een maximale windsnelheid van 190 kilometer per uur door de staat. De storm is afgezwakt naar categorie drie maar is volgens het National Hurricane Center nog steeds levensbedreigend.

De Republikeinse gouverneur van Florida Ron DeSantis zei tegen de Amerikaanse televisiezender CBS News dat de staat goed voorbereid is op de orkaan door nationale en lokale steun. "We weten wat doen hier in Florida. We werken op constructieve wijze samen met president Biden, we hebben alle overheidsinstanties bijeengebracht en we werken constructief samen met onze lokale partners", aldus DeSantis.

Meer dan 770.000 huizen en bedrijven hebben geen stroom meer, volgens PowerOutage, een Amerikaanse site die stroomuitvallen bijhoudt. Voordat het oog van de orkaan Florida bereikte, rond 02.00 uur (Nederlandse tijd), waren er al 125 huizen verwoest, zei Florida's noodmanager Kevin Guthrie tegen The New York Times.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

1 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

2 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

3 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

5 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

6 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

7 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

8 uur geleden